Jaunumi

2018. gada 25. jūnijs

Mūsdienu tekstilmākslas pamatakmens ir bagātīgais tautas mākslas pūrs – jostu un cimdu raksti, segu un brunču krāsainība, gobelēnu daudzveidība, kas apvienojusies ar jaunāko laiku tehnoloģijām un iespējām.  No 2018. gada 29. jūnija līdz 22. jūlijam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma Latvijas simtgadei veltīta tekstilmākslas izstāde “Gadsimta griezumā”.

Uzzināt vairāk
2018. gada 25. jūnijs

28. jūnija ceturtdienas vakaru afrikāņu ritmos Kalnciema kvartālā piepildīs senegāliešu mūziķis Lamine Cissokho. Apmeklētājiem būs iespēja ļauties instrumentālās mūzikas valdzinājumam, iepazīt afrikāņu kultūru, vienlaicīgi baudot itāļu vīnu un vairāk nekā desmit Rīgas restorānu uz vietas gatavotas delikateses. Norises laiks plkst. 18.00-23.00, ieeja bez maksas.

Uzzināt vairāk
2018. gada 24. jūnijs

Vērienīgos notikumus, kas no 21. līdz 24. jūnijam risinājās 11. novembra krastmalā, Doma laukumā un Dzegužkalnā apmeklējuši vairāk nekā 100 000 rīdzinieku un pilsētas viesu, liecina svētku organizatoru un policijas aplēses. Svētkos bija iespēja piedalīties Vasaras saulgriežu – Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēguma pasākumā, iepirkties Zāļu un amatniecības tirgū, klausīties Latvijas teātru zelta ziņģu koncertu, kā arī apmeklēt pasākumu „Līgosim Krastmalā!” un tradicionālo Jāņu svinības Dzegužkalnā.

Uzzināt vairāk
2018. gada 23. jūnijs

Esiet laipni aicināti apmeklēt austrāliešu rakstnieka Deivida Kerra (David Kerr) grāmatas “Out of Latvia” prezentāciju 3. jūlijā plkst.15.00, Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā). Pasākumā piedalīsies grāmatas autors Deivids Kerrs un grāmatas galvenais varonis – latviešu izcelsmes austrālietis Pīters Jirgens (Peter Jirgens), ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Melburnas Latviešu vīru koris “Veseris”, diriģente Sandra Birze.

Uzzināt vairāk
2018. gada 23. jūnijs

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” apmeklētāji varēs baudīt plašu programmu ar tautā iecienītu grupu uzstāšanos un vērot trīs stundu ilgu koncertuzvedumu, kurā uz Līgo svētku svinēšanu Latvijā simts gadu ilgā periodā atskatīsies populāri solisti. Krastmalā apmeklētāju rīcībā būs Danču placis, Dziesmu paviljons, Amatu un ritu pagalms, Rotaļu skvērs, kā arī īpaši iekārtotas svētku mielasta baudīšanas vietas. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Uzzināt vairāk
2018. gada 22. jūnijs

Piektdien, 22. jūnijā, rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti 11. novembra krastmalā, kur uzstāsies Rīgas pašdarbības kolektīvi, turpināsies Zāļu un Latvijas amatnieku darinājumu tirgus, kā arī notiks koncerts “Latvijas teātru zelta ziņģe”, kurā dziedās visu teātru aktieri. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Uzzināt vairāk
2018. gada 21. jūnijs

Šogad aprit 25. gadadiena kopš Rīgas un Francijas pilsētas Bordo sadarbības līguma parakstīšanas. Šajā laikā notikušas ne vien oficiālo delegāciju vizītes abās pilsētās, bet arī aktīva un veiksmīga sadarbība un pieredzes apmaiņa pilsētas attīstības un arhitektūras, satiksmes un drošības, un it īpaši kultūras jomās.

Uzzināt vairāk
2018. gada 21. jūnijs

Nedēļā pirms Dziesmu un deju svētkiem teātra mājā "Zirgu pasts" būs unikāla iespēja noskatīties izrādes par izciliem latviešu māksliniekiem no cikla  “Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas”.

Uzzināt vairāk
2018. gada 20. jūnijs

Šī gada Introvertās mākslas festivālu atklās izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncerts 26. jūnijā plkst. 20.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Koncerta vieta koncertam nav izraudzīta nejauši, jo kādreiz te atradās Svētā Jura baznīca. 

Uzzināt vairāk
2018. gada 19. jūnijs

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā 21. jūnijā tiks atklātas divas jaunas izstādes - “Dziesmu svētku relikvijas. 1873 – 2013” un “Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads”, ieskandinot vasaras saulgriežu un Dziesmu un Deju svētku laiku.

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit