Afiša (20. aug - 26. aug)
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Rīgas svētku trešajā dienā, 20. augustā, apmeklētāji gaidīti operešu mūzikas koncertā Dzegužkalnā, bērnu izklaides aktivitātēs Jaņa Rozentāla laukumā, ģimenēm veltītās norisēs Vērmanes dārzā un 11.novembra krastmalā, kā arī Viduslaiku tirgū un Airēšanas svētkos pilsētas kanālā.

 

Rīgas svētku otrajā dienā, 19. augustā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgus pasākumus Rīgas parkos un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, baudot labāko restorānu piedāvājumu, iesaistoties sporta aktivitātēs, kopā ar bērniem vērojot ielas cirka mākslinieku priekšnesumus, iepērkoties svētku tirdziņos, kā arī doties uz svinību kulminācijas pasākumu „Daugavmalas parka stāsti” 11. novembra krastmalā un vakara noslēgumā vērojot svētku uguņošanu.

 

Kamēr zelta gaiļi sēž Rīgas torņos un modri vēro pilsētas ikdienu, savas pilsētas 816. dzimšanas dienu kopā ar visiem svinēt aicina Rīgas svētku talismans – Rīgas Gailis. Šogad viņam ir piebiedrojusies draudzene Vistiņa. Gan Rīgas Gaiļa, gan viņa draudzenes vizuālo ietērpu ir veidojusi māksliniece Ināra Liepa. Viņa cer, ka šī jaunizveidotā "ģimenīte" sniegs prieku un liks pasmaidīt ikvienam Rīgas svētku apmeklētājam, bet jo īpaši bērniem.

 

Biedrība “Latvijas Antīko automobiļu klubs” 19.augustā plkst.12.00 rīko Antīko automobiļu parādes braucienu pa maršrutu: Rīgas Motormuzejs–Sergeja Eizenšteina iela – Šmerļa iela – Brīvības gatve – Brīvības iela – Kalpaka bulvāris un plkst.13.30 pa maršrutu: Elizabetes iela - Brīvības iela - Brīvības gatve.

 

Sestdien, 19. augusta vakarā, plkst. 21.30 kā ceļojums Rīgas parku un dārzu mūzikā divsimts gadu garumā izskanēs Rīgas svētku lielkoncerts “Daugavmalas parka balle”. Šajos Rīgas svētkos 11. novembra krastmala kļūs par Daugavmalas parku, atspoguļojot visu Rīgas zaļo un skaisto parku stāstus, un no tā skatuves būs dzirdama gan sena, gan mūsdienīga mūzika, kas skanējusi Rīgā cauri laiku griežiem.

 

Rīgas svētkos ikviens interesents aicināts piedalīties mākslas plenērā “Glezno Rīgu”, kas risināsies divās vietās – pie kultūrtelpas “Mans Ķengarags” Mazjumpravas muižas teritorijā, Ķengaraga promenādē un pie kultūrtelpas “Mans Mežaparks” Atpūtas ielas un Janševska prospekta krustojumā Mežaparkā.

 

Šīs nedēļas nogalē Rīgas svētku laikā pilsētā gaidāmi ievērojami satiksmes ierobežojumi, tostarp tiks slēgta transportlīdzekļu kustība 11. novembra krastmalā.

 

Foto izstāde Avotu ielā

2017. gada 17. augusts

23. augustā plkst. 17.30 “Studijā Bluķis” Avotu ielā 23 tiks atklāta izstāde “Avotu svētki foto - video”. Izstādē varēs aplūkot fotogrāfijas, kuras ir uzņēmuši Avotu ielas svētku viesi. Ikviens no 2016. un 2017. gada svētku apmeklētājiem var iesūtīt savu foto par to, kā tika šie svētki svinēti. Vakara gaitā paredzētas radošās darbnīcas un kino.

 

Iedzīvotāji un pilsētas viesi 19. un 20. augustā sabiedrisko transportu (autobuss, tramvajs, trolejbuss) varēs izmantot bez maksas, izņemot minibusus, nakts satiksmes maršrutus un Retro tramvaju.

 

Svētdien, 20. augustā, no plkst. 13.00 rīdzinieki un Rīgas viesi aicināti uz 11. novembra krastmalu, kur bērnus, viņu vecākus un citus interesentus priecēs īpaša svētku programma “Zaļās Rīgas Zaļie stāsti”, lai kopīgi svinētu brīvdienu parkā.

 

Rīgas svētkos, no 18. līdz 20. augustam, iedzīvotājus ar interesantiem, vizuāli krāšņiem un iespaidīgiem priekšnesumiem priecēs vairāki ārvalstu viesmākslinieki, kas nav tik ierasti un ikdienā sastopami Latvijas kultūras dzīvē. Rīgā ciemosies Francijas mākslinieku apvienība “Cie Carabosse”, Tautas deju grupa no Sudžou, Prāgas ielu teātris “V.O.S.A. Theatre”, Taipejas leļļu teātris, ielu mākslas trupa “Third Hand Group” no Slovēnijas, čehu laikmetīgā cirka trupa “Cink Cink Cirk”, kataloniešu mākslinieks Joan Català,  kā arī ansamblis “Streetwiev Dixieclub” no Austrijas un ielu teātra “Lost Wheels Of Time” viesmākslinieki no Vācijas un Krievijas.

 

Ar daudzveidīgiem un krāšņiem koncertiem un spilgtu mākslinieku izpildījumu turpinās “Origo Summer Stage” astotā sezona. Jau šonedēļ, trīs dienas no 18. līdz 20. augustam Rīgas svētku ietvaros norisināsies koncertu cikls “Dziesmu tilti”, kur ar dziesmu un deju priekšnesumiem uzstāsies vairāk nekā 50 dažādi mākslinieciskie kolektīvi. Visus koncertus ikvienam “Origo Summer Stage” apmeklētājam būs iespējams baudīt bez maksas.

 

Piektdien, 2017. gada 18. augustā, plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina uz kultūras pētnieces Allas Gorbačas (Алла Горбач, Baltkrievija) lekciju “Žanna Lanvena (Jeanne-Marie Lanvin, 1867–1946) – pirmā bērnu augstās modes dizainere”.

 

Rīgas svētku laikā, 19. un 20. augustā, no 12.00 līdz 18.00 Vērmanes dārzā darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) grāmatu maiņas punkts. Tas būs iekārtots Grāmatu ielā, ko rīko Latvijas Grāmatizdevēju asociācija.

 

Rīgas svētku laikā - 19. augustā, Ziemeļblāzmas parkā ienāks zaļš mežs… Apmeklētājus gaidīs piedzīvojumiem bagāta diena! Parka teritorijā būs pieejamas daudzveidīgas izklaides gan ģimenēm ar bērniem, gan pieaugušiem:

 

Daugavmalas parka stāsti

2017. gada 15. augusts

Sestdien, 19. augustā, Rīgas  svētkos 11. novembra krastmala no plkst. 13.00 līdz pat 23.15 tiks pārvērsta par Daugavmalas parku, uz tā skatuves uzstāsies iemīļotas mūziķu grupas un solisti. Svētku apmeklētāji varēs vērot Rīgas dārzu un parku čaklo apsaimniekotāju tehnikas parādi, velotriāla meistaru trikus, floristu paraugdemonstrējumus, ledus skulptūras veidošanu, piedalīties šaha spēles turnīros, kā arī tikties romantiskā gaisotnē Daugavmalas parkā.

 

Piektdien, 18. augustā, Vērmanes dārzā  ar  koncertu “Sapnis vasaras naktī” un vērienīgām Francijas mākslinieku veidotām uguns instalācijām Arkādijas parkā sāksies Rīgas svētki 2017. Trīs svētku dienās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt plašu pasākuma programmu gan 11. novembra krastmalā, Vērmanes dārzā,  gan parkos, laukumos un pilsētas apkaimēs.

 

Rīgas svētkos mazie skatītāji aicināti piedzīvot radīšanas brīnumu, kas atklāj neierobežotas iztēles pasauli. Taipejas leļļu teātris “The Puppet Beings Theater Company“  Latvijā pirmo reizi izrādīs papīra leļļu izrādi “Papīra spēle”, kas Starptautiskajā Šanhajas bērnu teātra festivālā 2009. gadā ieguvusi apbalvojumus nominācijās “Radošākā izrāde” un “Labākais sniegums”.

 

Izrāde par Jani Rozentālu

2017. gada 15. augusts

Š.g. 25. augustā plkst. 20.00 peldošajā galerijā NOASS (AB dambis 2) vienīgo reizi šovasar varēs redzēt izrādi “No Rozentāla”, kas tapusi izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem “Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas”. Izrāde papildina Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) 150. jubilejas gada norises.

 

Par godu Vērmanes dārza 200. jubilejai Rīgas svētkos rīdzinieki un pilsētas viesi ir laipni aicināti uz Dārza svētkiem! Svētku laikā trīs dienu garumā pilsētas ielās, dārzos, parkos un laukumos apmeklētāji varēs piedalīties daudzveidīgos un aizrautīgos pasākumos, vērot vizuāli un muzikāli krāšņas programmas.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 19.augustā, 2017, 11:55
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
Top.LV
kultura.riga.lv