Foto

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz Vernera Lazdāna personālizstādi “Modeļi”

Vernera Lazdāna personālizstāde “Modeļi” Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma no 2020. gada 2. oktobra līdz 22. novembrim.

Mākslinieks Verners Lazdāns savulaik sevi spēcīgi pieteicis glezniecībā, pēdējos gados pievērsies arī keramikai. Radītie tēli, kas balansē uz figuratīvas un abstraktas kompozīcijas robežas, iemiesojas gan divās, gan trīs dimensijās. V. Lazdāns pievērsās keramikas nejauši. Sākumā veidojumi kalpoja kā modeļi gleznām, pamazām kļuva par patstāvīgu izteiksmes formu, apgūstot arvien jaunus materiālus un dedzinājumus.

V. Lazdāna māksla ir emocionāli ekspresīva un rodas saspēlē starp zemapziņas tēliem un materiālu. Vai tā ir eļļas glezna vai māla pikucis, kas mākslas darba radīšanas procesā pakļauti zemapziņas impulsiem, tie rezultātā pārtop autentiskā objektā. Zīmīgi, ka darbi top “alla prima” tehnikā jeb vienā piegājienā, tādējādi saglabājot dzīvo, pirmreizīgo pieskārienu, ko nav iespējams atkārtot. V. Lazdāna darbi vēsta un atgādina mums par cilvēka iekšējo jeb garīgo telpu, kura ir vairāk nojaušana nekā saprotama.

V. Lazdāns absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. Sarīkojis vairākas personālizstādes Latvijā, kā arī piedalījies grupas izstādēs. V. Lazdāna mākslas valoda no portretiskām un figurālām kompozīcijām tiecas uz arvien lielāku abstrakciju. Radošajā rokrakstā ir klātesošs dzīvs triepiens un intuitīvi veidota forma.

Papildu informācija: Ieva Nagliņa, Rīgas Porcelāna muzeja ekspozīcijas un izstāžu kuratore. E-pasts: ieva.naglina@riga.lv.