“Dizaina pastaigas: Laikmeta izaicinājumi” laikā meklēs risinājumus dzīvei pandēmijā

1. oktobrī Rīgā norisināsies Dizaina pastaiga. Tā ir tradīcija, kas aizsākās pagājušajā gadā. Vienas dienas garumā pastaigas pieturpunktos tās dalībniekus sagaidīja dizaineri un nozares pārstāvji, lai stāstītu par savu radošo darbu un vidi. Šogad Dizaina pastaigas virsuzstādījumu noteikusi Pasauli skartā pandēmija – pasākumā, piecos pieturpunktos, tostarp divās darbnīcās, kopā ar dažādu jomu ekspertiem tiks meklētas atbildes, kā ar dizaina palīdzību organizēt vidi un procesus, lai mazinātu pandēmijas ierosinātus ekonomiskus un emocionālus zaudējumus.

Dizaina pastaigas mērķis šogad ir sniegt praktiskus piemērus un priekšlikumus, kā publiskas vietas padarīt epidemioloģiski drošas. Dizaina pastaigas ietvaros būs iespēja apmeklēt divas eksperimentālas darbnīcas un kopā piecus pieturpunktus, kuros speciālisti dalīsies savā pieredzē par publiskās vides pielāgošanu pandēmijas laika noteikumiem. Pasākumos tiks skartas tādas tēmas, kā izglītība, publiskā telpa, pilsētvides plānošana, droša darba vide u.c. 

Programmā:
- Dizaina pastaiga “Rainis un Aspazija: sapnis vs. realitāte”, Raiņa un Aspazijas māja,
- Eksperimentālā dizaina darbnīca “Drošas publiskās telpas vadlīnijas Covid-19 laikā”, Raiņa un Aspazijas māja,
- Lekcija un diskusija “Pilsētvides plānošanas paradigmas maiņa saistībā ar COVID”, ALPS ainavu darbnīca,
- Seminārs “Mācību procesa dizains COVID pasaulē”, Lielvārds Kompetences centrs,
- Seminārs “Cilvēkcentrisks ofiss”, interjera salons Krassky,
- Eksperimentālā dizaina darbnīca “Noteiktība nenoteiktībā”, dizaina birojs H2E.

Reģistrēšanās maksa uz katru notikumu 10 eiro. Vairāk informācijas, kā arī reģistrācija portālā.

Dizaina pastaigu organizē SEGD Riga Chapter un dizaina birojs H2E. Tas īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīga domes atbalstu.

Galerijas