Foto

Izsludina meža tēmai veltītu vīru kora dziesmu konkursu

Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Latvijas meža darbinieku vīru koris “Silvicola” izsludina 3. meža tematikai veltīto vīru kora dziesmu konkursu, aicinot komponistus iesniegt iepriekš nepublicētu un neatskaņotu oriģinālkompozīciju vai tautas dziesmas apdari līdz 2019. gada 15. decembrim. Labāko darbu autori saņems naudas balvas.

Konkursa mērķis ir papildināt vīru koru, īpaši meža darbinieku vīru kora “Silvicola”, repertuāru ar jaunām dziesmām, atspoguļojot tajās dabas norises un cilvēka darbu mežā. Vienlaikus konkurss tiek organizēts, lai popularizētu vīru koru kustību un meža nozarē nodarbināto cilvēku mākslinieciskās izpausmes.

Konkursā drīkst piedalīties jebkurš profesionāls vai amatieris mūziķis, ir pieļaujams arī vairāku autoru kopdarbs. Autors konkursā drīkst iesniegt arī vairākas dziesmas. Oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares var būt a cappella vai ar instrumentālu pavadījumu. Konkursa žūrija labāko darbu autoriem piešķirs naudas balvas.

Papildu informācija un konkursa nolikums

Dziesmu nošu materiālu konkursam jāiesniedz līdz 2019. gada 15. decembrim Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, Anniņmuižas bulvārī 29. Konkursa rezultāti tiks izziņoti interneta vietnē www.imantakultura.riga.lv līdz 2020. gada 15. februārim.

Pirmais meža tematikai veltītais un vīru kora “Silvicola” ierosinātais dziesmu  konkurss notika 1981. gadā. Tika iesūtīta 51 dziesma oriģināldziesmu kategorijā un 11 dziesmas tautas dziesmu apdaru kategorijā. Rezultātā konkursa žūrija kora repertuāram izvēlējās vairākas dziesmas, kas ir izdziedātas vairāku gadu periodā. Dažas no tām ir kora “zelta fondā” un joprojām skan kora koncertos. Tomēr pēdējo gadu darbībā koris izjūt jaunu, meža tematikai veltītu dziesmu deficītu. Tādēļ 2018. gadā tika nolemts konkursu atjaunot un izsludināt otro meža tematikai veltīto dziesmu konkursu, kurā koris ieguva dažas interesantas dziesmas, kas jau tiek iestudētas.

Konkurss notiek ar AS “Latvijas Valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fonda un  Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” atbalstu.

Papildu informācija: Ieva Strazdiņa, Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” projektu vadītāja. E-pasts: ieva.strazdina@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit