Jaunā koncertsērija ‘’Melodiju serpentīns. Skolas gadi’’ atklās 2019. gada Latvijas koncertu dzīvi

Jaunā koncertsērija “Melodiju serpentīns. Skolas gadi” 2019. gada janvārī ielūdz visu paaudžu latviešu mūzikas cienītājus kopā pavadīt sirsnīgus atmiņu vakarus VEF Kultūras pilī. Vairākos koncertos, kas notiks no 7. līdz 20. janvārim būs iespēja atcerēties vai iepazīt no jauna dziesmas, kas tapušas latviešu estrādes ziedu laikos no 1958. līdz 1988. gadam.

20. gadsimta skaistākās latviešu estrādes melodijas, kas tapušas pirms 30, 40, 50, pat 60 gadiem, ļaus kavēties atmiņās par lielajiem dzīves notikumiem, kas risinājās skolas laikā. Koncertsērijas “Melodiju serpentīns. Skolas gadi” programmā skanēs četrdesmit piemirstas, bet labi pazīstamas un populāras latviešu estrādes zelta fonda melodijas - “Silavas valsis” (1959), “Atvadas vasarai” (1969), “Caur manu sirdi naivu” (1975), “Vasarnieku rudens” (1979), “Ar mīlestības pinekļiem” (1981), “Paņemt tevi aiz rokas” (1983) un daudzas citas.

Kopā ar vakara vadītāju Valteru Krauzi, solistiem Ievu Kerēvicu, Gintu Krievkalnu, Kristīni Zadovsku, Jāni Apeini, Andri Ērgli un Mārtiņu Ruski, “Melodiju Serpentīna” deju trupu, sieviešu vokālo grupu un instrumentālo ansambli Kristapa Krievkalna vadībā, daļai skatītāju būs iespēja atcerēties 20.gadsimta estrādes mūzikas un sadzīves līkločus, savukārt jaunākajiem koncertu apmeklētājiem šī būs unikāla iespēja iepazīt vecāku un vecvecāku iemīļoto latviešu estrādi, tā laika dzeju un koncertu estētiku.

Tā ir jaukākā gadumijas dāvana un iespēja būt kopā dažādām paaudzēm, iespēja uzņēmumiem organizēt pasākumu saviem darbiniekiem vai klientiem VEF Kultūras pilī “Melodiju serpentīns. Skolas gadi” koncertos. Pirms vai pēc koncerta varēs izmantot īpašos piedāvājumus – iepriekš noformēt pasūtījumu kafejnīcas apmeklējumam, fotografēties kopā ar koncerta māksliniekiem u.c.

Valters Krauze atceras no savas skolas dzīves: “Vienmēr, kad dzirdu Imanta Kalniņa dziesmu “Kamēr vēl dreb mana roka” ar Knuta Skujenieka vārdiem,  atceros savus skolas gadus, kā rīkojām gan apcerīgus dziesminieku vakarus sveces gaismās, gan popielas. Tieši dziesmas visspilgtāk atsauc atmiņā skolas laika pārdzīvojumus un notikumus. Dziesmas palīdzēja gan atrast vārdus, lai izteiktu nepasakāmo, gan sniedza atbildes lielo dzīves jautājumu meklējumos. “Melodiju Serpentīns” ir brīnišķīga iespēja ne tikai vēlreiz dzirdēt piemirstās melodijas, bet arī izdzīvot atmiņas un tikties ar bijušajiem skolas biedriem’’.

Muzikālo pavadījumu tā laika stilistikā izspēlēs Kristaps Krievkalns (sintezatori), Rolands Beļēvičs (sintezators, klavieres, akordeons), Andris Barons (ģitāra), Armands Treilihs (basģitāra), Gundars Lintiņš (sitamie instrumenti), Eduards Raubiško (saksofons, klarnete, flauta), Normunds Piesis (trompete), Artūrs Gailis (alts).

Programmā skanēs Elgas Igenbergas, Induļa Kalniņa, Ģederta Ramana, Aļņa Zaķa, Jāņa Sildega, Valtera Kaminska, Jāņa Līvmaņa, Gunāra Rozenberga, Aleksandra Kublinska, Lolitas Vambutes, Ivara Vīgnera, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa, Ivara Rutmaņa, Gunāra Freidenfelda, Pētera Stutāna, Ulda Marhilēviča, Harija Luškova, Borisa Rezņika, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Ungara Savicka radītās melodijas ar Jāzepa Osmaņa, Ventas Vīgantes, Lindarda Strelēvica, Alfreda Krūkļa, Ziedoņa Purva, Jura Brežģa, Knuta Skujenieka, Egila Plauža, Jāņa Petera, Pētera Zirnīša, Kaspara Dimitera, Edgara Braža, Imanta Ziedoņa, Ārijas Elksnes, Jāņa Baltauša, Viktora Avotiņa, Dagnijas Dreikas un Ojāra Vācieša vārdiem, kas skanējušas gan skolu izlaidumos, gan koncertos vairākās paaudzēs.

Jaunās koncertsērijas “Melodiju Serpentīns. Skolas gadi” koncerti notiks 2019. gada 7., 8., 9.,10., 18. un 20. janvārī plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī.

Biļešu cena uz katru koncertu tiek noteikta, pamatojoties uz zāles aizpildījumu. Biļešu cena pieaugs pēc katrām 100 pārdotajām biļetēm. Biļešu cenas būs 16, 18, 22, 26, 30 un 50 eiro. Biļetes un īpašos piedāvājumus var iegādāties “Biļešu serviss” kasēs visā Latvijā un www.bilesuserviss.lv

Pirmā koncertsērija “Melodiju serpentīns” notika 2017. gada decembrī tikko atjaunotajā VEF Kultūras pilī, un tās desmit koncertus apmeklēja gandrīz 5000 skatītāju.

 

Pateicamies par atbalstu TV24, žurnālam “Rīgas Viļņi”, Radio “Skonto”, Apollo.lv, Rīgas domei, pasākumu kalendāram “Kas? Kur? Kad?”.

Koncertsērijas ‘’Melodiju Serpentīns. Skolas gadi’’ organizētājs SIA “Untitled”.

Papildu informācija par īpašajiem piedāvājumiem atrodama tīmekļa vietnē www.melodijuserpentins.lv/

Inita Pelse, “Melodiju serpentīns” projekta vadītāja, e-pasts: inita@untitled.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit