Foto

Koncerts Adventa Gaismā

Ikviens interesents laipni aicināts uz koncertu Adventa Gaismā 2018. gada 9. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.

Latvijas simtgadē koncerts Adventa Gaismā Rīgas Latviešu biedrībā notiks jau desmito reizi. Tā ir kļuvusi par vērtīgu, izglītojošu, muzikāli un emocionāli skaistu tradīciju Rīgas Latviešu biedrībā (RLB). Līdzās profesionāliem mūziķiem, Latvijas mūzikas skolu talantīgākajiem audzēkņiem un dažādiem kolektīviem, ik gadu šajā koncertā piedalās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1MS) kamerorķestris Armonico, kuram šogad tiek svinēta 25 gadu jubileja.

Koncerta idejas autors ir RLB domnieks, diriģents Normunds Dreģis: “Klausīties un sadzirdēt, skatīties un ieraudzīt, just un dalīties. Tādi ir atslēgvārdi, kas raksturo mūsu koncerta Adventa Gaismā mērķi un virsuzdevumu. Universālā mūzikas valoda spēj uzrunāt, iedvesmot un vienot dažādu paaudžu, tautību, reliģiju un politisku uzskatu cilvēkus. Ar mūzikas starpniecību cenšamies radīt un attīstīt mūsu jaunajā paaudzē inteliģenta, zinoša un iejūtīga cilvēka rakstura īpašības. Vairāku gadu garumā koncertu programmās regulāri tiek iekļauta latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju instrumentācijas. Tas dod iespēju mūsu koncertu apmeklētājiem iepazīties ar Eiropas kultūras mantojumu, dzirdēt dažādu laikmetu un mūzikas žanru skaņdarbus gan jauno, daudzsološo talantu, gan pieredzes bagātu un profesionālu mūziķu sniegumā.

Īpašs muzikāls notikums šajā koncertā būs Romualda Jermaka skaņdarba "Koncerts ģitārai un kamerorķestrim pirmatskaņojums“.

Koncertā piedalīsies: Kristīne Gailīte / soprāns /, Kaspars Zemītis / ģitāra /, Katrīna Kivleniece / saksofons /, Virdžīnija Laube-Vītiņa / sitaminstrumenti /, kā arī vairāki JMR1MS kolektīvi: meiteņu koris Vivace, diriģentes Andra Fenhane un Alise Koknēviča-Upīte, flautu kvartets Con Anima, mākslinieciskā vadītāja Inga Grīnvalde, koklētāju ansamblis, mākslinieciskā vadītāja Teiksma Jansone, kamerorķestris Armonico, diriģenta Normunda Dreģa vadībā. Koncertu vadīs muzikoloģe Auriga Jermaka.

Programmā: Jēkaba Mediņa, Romualda Jermaka, Filipa R. Butala, Zigmara Liepiņa, Ilzes Arnes un Jāņa Lūsēna mūzika.

Koncertu atbalsta: Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Ordeņu brālība.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit