Kultūras pieejamība un svētku noskaņa Rīgas apkaimēs Ziemassvētku gaidīšanas laikā

Kultūras pieejamība un svētku noskaņa Rīgas apkaimēs Ziemassvētku gaidīšanas laikā

Kaut gan vairākas ierastas svētku gaidīšanas tradīcijas līdz ar pandēmijas situāciju valstī nav īstenojamas, Rīga netieši turpināja īstenot projektu ACCESS “Kultūras pieejamība visiem”. 

Projekta ACCESS "Kultūras pieejamība visiem" īstenotāji izsaka gandarījumu, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta izsludinātais konkurss Ziemassvētku un Jaungada pilsētvides noformējumam un konkursa ceļā īstenotie projekti dod iespēju dažādot un bagātināt ikgadējo svētku pilsētvides noformējumu un vienlaicīgi atbalstīt radošo industriju uzņēmējus, kā arī sniegt iespēju svētku noformējumu baudīt apkaimju iedzīvotājiem. 

Pirmo reizi, sagaidot Ziemassvētkus, līdztekus ierastajam noformējumam galvaspilsētas centrā, svētku rotā iemirdzējās seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas pilsētas apkaimēs - Anniņmuižas parkā, Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā, alejā Biķernieku mežā un Pļavnieku Bērzu birzī.

Apkaimēs īstenotais svētku noformējuma izgaismojums aktīvi tika komunicēts arī apkaimju iedzīvotāju biedrību vidū sociālo tīklu kontos, tādējādi radot pārliecību, ka iedzīvotājus šādas aktivitātes, proti, pastaigas īpaši izgaismotos parkos, iepriecina.

Information in English.

Par projektu

URBACT ir 2002. gadā dibināta Eiropas Teritoriālās sadarbības programma, kas atbalsta ilgtspējīgu un integrētu pilsētvides attīstību pilsētās visā Eiropas Savienībā, Norvēģijā un Šveicē. URBACT ir kohēzijas politikas instruments, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija (ERAF) un dalībvalstis/partnervalstis. Ar tīklošanos, pieredzes apmaiņu, zināšanu apguvi un dalīšanos ar zināšanām, URBACT programma atbalsta pilsētpolitikas veidotājus un īstenotājus visos pārvaldes līmeņos. . URBACT sniedz iespēju iepazīties ar citu Eiropas pašvaldību pieredzi un saņemt starptautisko kolēģu un ekspertu atbalstu pašvaldībām būtisku jautājumu risināšanai

URBACT III programmas galvenais mērķis ir dažādu Eiropas pilsētu sadarbības tīklu veidošana ar mērķi kopīgi pētīt un meklēt risinājumu kopīgām problēmām.

Projekta vadošais partneris - Amsterdamas pilsētas pašvaldība, Nīderlande

Projekta partneri:
- Tallinas pašvaldība, Igaunija;
- Viļņas pašvaldība, Lietuva;
- Sofijas pašvaldība, Bulgārija;
- Dublinas pašvaldība, Īrija;
- Lisabonas pašvaldība, Portugāle;
- Lielās Londonas pārvalde, Lielbritānija.

Galerijas