Foto

Mākslas un amatniecības izstāde “Radošā dominante. Vasaras stihijas”

No 10. jūlija līdz 1. septembrim  Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma mākslas un amatniecības izstāde “Radošā dominante. Vasaras stihijas”.

Senās tradīcijas uzplaukst jaunās izpausmēs, kas, saplūstot un mijiedarbojoties, rada pārsteidzošus darbus, ar ko Latvija var lepoties. Pateicoties vairāk nekā 200 tautas mākslas meistariem, profesionālajiem amatniekiem, māksliniekiem un dizaineriem, ekspozīcija vistiešāk un vienkopus dos nelielu ieskatu tādos dekoratīvi lietišķās mākslas sektoros kā keramikas, tekstiliju, dzintara, metāla, koka, ādas, stikla un citās materiālu apstrādes tehnikās. Paaudzes mainās, arī izziņas process mainās. Tāpēc kultūras, tai skaitā dekoratīvi lietišķās mākslas procesu tālākā virzība, attīstība un nacionālās identitātes saglabāšana mūsdienu globalizācijas laikmetā, ir ļoti aktuāla.

Līdzīgi dabai, darbos iezīmējas galveno stihiju elementi – Uguns, Ūdens, Ze­me un Gaiss. Tie mainās un attīstās, atspoguļojot elementu formas un kolorītu, piemēram, no virmojošām ūdens un uguns kustībām līdz nekustīgam sastingumam, no necaurredzamas zemes krāsu paletes līdz gaisa caurspīdīgumam un mirdzumam.

Ekspozīcija aicinās brīdi apstāties un pārdomāt, kura stihija dominē katrā no mums. Saprast, vai tās ir līdzsvarā, jo katrai ir savs raksturs – Uguns dominantei raksturīgi rīkoties, Zemes īpatsvars iz­vē­lē­sies no­gai­dīt, Gai­sam va­ja­dzēs vi­su sa­prast, savukārt, Ūdens sti­hi­jai – iz­just. Ar da­bas sti­hi­jām un ele­men­tiem, mēs sa­sto­pa­mies kat­ru die­nu, gan ap­kār­tē­jā pa­sau­lē, gan sa­vās sa­jū­tās. Radošumam ir ļoti cieša saikne ar to.

Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldes un biedrības “Latviešu tautas mākslas savienība” organizētās izstādes Pēterbaznīcā jau kļuvušas par tradīciju – 2012. gadā šeit notika izstāde “Māksla un amatniecība”, 2014. gadā bija aplūkojama starptautiska mākslas un amatniecības izstāde “Neparastās mežģīnes. Ažūrs mākslā un amatniecībā”, tai sekoja mākslas un amatniecības izstādes “Radošā dominante. Melnbaltā” un “Radošā dominante. Svētki”.  Izstāde “Radošā dominante. Vasaras stihijas” ir jau piektā mākslas un amatniecības izstāde, kas tapusi šīs veiksmīgās sadarbības rezultātā.

Ikviens izstādes apmeklētājs ir aicināts ielūkoties dekoratīvi lietišķās mākslas atšķirīgajās jomās, tās dažādajās un radošajās izpausmes formās.

Projekta īstenotāji ir biedrība “Latviešu tautas mākslas savienība” un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde, izstādes mākslinieciskās koncepcijas autore – Dr.sc.ing. Dagmāra Prīberga.

 

Papildu informācija:

Laima Šmiukše,

Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldes projektu vadītāja.

Tālr. 67181058

E-pasts: laima.smiukse@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit