Mākslinieka Alda Kļaviņa retrospektīvā izstāde “Vēl pirms…” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

No 2018. gada 22. decembra līdz 2019. gada 13. janvārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma mākslinieka Alda Kļaviņa retrospektīvā izstāde “Vēl pirms…”.

Izstādes nosaukums atklāj būtisko par mākslinieku, proti, savā daudzveidīgajā un piesātinātajā ceļā A. Kļaviņš ievērojis principu − vērtība, radošas personības uzdevumi un mērķi ir jēgpilni tikai tad, kad izdomā, iecer, atklāj, dara un īsteno vēl pirms… Pirms izdoti likumi un aprobētas it kā negrozāmas patiesības, darāmo jau paveikuši citi, un idejas dzīvē un mākslā  kļuvušas “plakanas” un vispārpieņemtas.

Mākslinieks cauri gadu desmitiem Liepājas un Latvijas mākslas norisēs, pedagoģiskajā un sabiedriskajā darbā sevī uzturējis pirmatklājēja svaigumu, risku, visus tos guvumus un arī zaudējumus, kurus iemanto tikai tie, kas spēj būt tik intensīvi un patiesi. No viņa mākslas darbu simtiem – glezniecībā: ainavas, klusās dabas, portreti, figurālas un abstraktas kompozīcijas, teātra izrāžu un mākslas izstāžu scenogrāfijas, visa veida izteiksmes iespējas grafikās − izstādē izraudzīti un reproducēti daži pašportreti. Tie A. Kļaviņam ir kā sava veida dienasgrāmata, kurā koncentrējas viņa pārdomu un mākslinieciskās pilnības meklējumi, atradumi.

 

A. Kļaviņš dzimis 1938. gadā Madonā. Absolvējis Latvijas mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (1967) un ieguvis humanitāro zinātņu mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2003). No 2006. gada ir Liepājas universitātes profesors. Regulāri piedalās grupu izstādes, plenēros, meistardarbnīcās Latvijā un no 1966. gada − arī ārvalstīs. Vairāk nekā 20 personālizstāžu autors. Strādā visās glezniecības tehnikās, scenogrāfijā, grāmatu dizainā. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs (1969) un Latvijas Teātra darbinieku savienības biedrs (1979). Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni (2011), titulu “Goda liepājnieks” (2013) un Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā galvenās balvas laureāts (2017). Mākslinieka darbi atrodas Liepājas muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Madonas  novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Kanādā, ASV, Zviedrijā, Šveicē, Vācijā, Indijā un Ēģiptē.

Attēlā; A. Kļaviņa pašportrets “Mana 77. dzimšanas diena” (audekls, eļļa, akrils, 40 x 40 cm, 2015).

Papildu informācija: Laima Šmiukše, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldes projektu vadītāja, tālr. 67181058, e-pasts: laima.smiukse@riga.lv.
Vineta Žilinska, sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievienotie faili

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit