Bērni spēlē uzmanības un veiklības spēli - zivtiņu izmakšķerēšana ar magnētu

Foto Uģis Bērziņš

Ziemeļblāzmas Bērnu svētki atklās kukaiņu pasaules noslēpumus

2. jūnijā Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā gaidāms īpašs notikums – ikgadējie Ziemeļblāzmas Bērnu svētki “Sīki, mazi kukainīši! No plkst. 11.00 līdz pat plkst. 16.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā tiks gaidītas ģimenes ar bērniem, lai kopīgi nosvinētu mācību gada beigšanos un ieskandinātu vasaras sākumu.

Šogad pasākuma galvenie varoņi ir kukaiņi, un mēs aicinām gan mazos, gan lielos apmeklētājus iepazīt mūsu pasaules mazākos iemītniekus. Lai arī daži no kukaiņiem ne visiem cilvēkiem iet pie sirds, tie rosās visur – mājās, dārzos, arī parkos, un ir neatņemama mūsu ekosistēmas sastāvdaļa. Arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parks vasarā ir pilns ar dažādiem kukaiņiem, un šoreiz mēs centīsimies tos saskatīt un iepazīt tuvāk!

Pasākumā piedalīsies:

  • Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Blāzmiņa”
  • Studija “Spāre”
  • Vokālais ansamblis “Nāriņa”
  • Deju studija “Ziemeļblāzma”

Radošās darbnīcas nodrošinās:

  • Vecmīlgrāvja attīstības biedrība
  • Bezalkohola biedrība Ziemeļblāzma
  • “Jogitas pasākumi”

Svētku noslēgumā, kā ierasts, gaidāms lielkoncerts “Sīki, mazi kukainīši”, kurā piedalīsies solistes Ieva Malteniece un Eva Leimane, bērnu vokālais ansamblis “Karameles”, kā arī bērni no Rīgas 41. vidusskolas tautas deju kolektīviem “Asni”, “Tūdaliņš”, “Kadiķītis” (vadītāja Santa Pastore).


Vairāk par “Ziemeļblāzmas Bērnu svētkiem”

“Ziemeļblāzmas Bērnu svētku” tradīcija aizsākās 1908. gadā, pateicoties Vecmīlgrāvja kultūras dzīves veidotājiem – kokrūpniekam un mecenātam Augustam Dombrovskim un skolotājai Martai Rinkai, kas organizēja pirmos svētkus. Šogad svētki norisināsies jau 116. reizi. Šo svētku pamatā vienmēr ir bijusi atziņa, ka bērniem jādarbojas pašiem, nevis tikai jāvēro priekšnesumi, tāpēc programmā vienmēr ir liels skaits radošu un izzinošu nodarbību.

“Ziemeļblāzmas Bērnu svētki ir unikāli ar savu ilglaicību un spēju ik gadu pulcēt tūkstošiem bērnu un viņu vecāku. Mūsdienu paaudzes pienākums ir turpināt Augusta Dombrovska pirms 116. gadiem aizsākto brīnišķīgo tradīciju” tā par gaidāmo notikumu stāsta Bērnu svētku projekta mākslinieciskā vadītāja Zane Auškāpa.

Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus aicina apmeklēt Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Vecmīlgrāvja attīstības biedrība un svētku lieldraugs Rīgas brīvosta. 

N.B! Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS!

Informāciju sagatavoja: Kate Zaltāne, Ziemeļrīgas kultūras apvienības Sabiedrisko attiecību un digitālā mārketinga speciāliste. E-pasts: kate.zaltane@riga.lv