Foto

Deju lielkoncerts “Vidusvasaras dzīvestības”

Atjaunojot deju ansambļa “Daiļrade” dibinātājas un ilggadējas mākslinieciskās vadītājas Silvas Štelfas iedibināto tradīciju, 18. jūnijā plkst. 18.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā notiks RKTMC “Mazā ģilde” visu paaudžu deju kolektīvu lielkoncerts “Vidusvasaras dzīvestības”. Koncertu vadīs bērnu tautas deju ansambļa “Dzintariņš” absolvente aktrise Zane Burnicka. Koncerta veidotājs - vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš.

Lielkoncertā “Vidusvasaras dzīvestības” skatītāji varēs sajust gada garākas dienas mistēriju un maģiju, kas apvij Saulstāvju laiku.

Koncertā piedalās:

  • TDA “Līgo” – vadītājs Jānis Purviņš
  • VPDK “Līgo” – vadītājs Jānis Purviņš
  • VPDK “Sen Līgo” – vadītājs Andis Lagzdiņš
  • DA “Daiļrade” – vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne
  • DA “Daiļrade D” – vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne
  • VPDK “Daiļrade” – vadītājs Vilnis Brēmanis
  • Bērnu TDA “Dzintariņš” – vadītāja Sanita Misika

Silva Štelfa dzimusi 1949.gadā. No 1968. līdz 1971.gadam bijusi VDA “Daile” soliste. No 1971. līdz 1978. gadam Silva Štelfa bijusi TDA "Vektors" dejotāja, strādājusi kā Rīgas kinostudijas montāžas režisora asistente ar režisoriem O. Dunkeru, G. Piesi, A. Epneru, A. Burovu u.c. No 1973. līdz 1993.gadam bijusi TDA “Zīle” mākslinieciskā vadītāja, savukārt  1990.gada 14. novembrī ar ražošanas apvienības “Daiļrade” direktora Valda Grimzes atbalstu dibināta deju ansambli “Daiļrade”. Silva Štelfa  bijusi deju ansambļa “Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja līdz 2012. gadam. Mūžībā aizgājusi 2017.gada 1.februārī.

Ieeja deju koncertā bez maksas.

Šo pasākumu organizē Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās ielīgošanas un Jāņu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem, biedrībām un izglītības iestādēm. Norišu programma pilnā apjomā ir skatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit