Jau 2. jūlijā startēs starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”. Piedāvājam septiņus galvenos iemeslus, kādēļ to apmeklēt.
1. Festivāls “Rīgas Ritmi” šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Nerimstošā publikas interese radījusi pārliecību, ka tā radošā komanda joprojām “jūt drēbi” un “Rīgas Ritmi” arī šogad ļaus aizmirsties, ietērpjot klausītājus no augstākās raudzes improvizācijas, džeza un globālās mūzikas darinātā jubilāra apmetnī.
2. Festivāla pirmais koncerts 2. jūlijā koncertvietā “Riga Jazz Lounge”, kas atrodas viesnīcā “Radisson Blu Latvija”, būs veltījums pērn aizsaulē aizgājušajam kontrabasistam Ivaram Galeniekam. Tā būs iespēja vienā koncertā izdzirdēt uzreiz trīs kontrabasistu saspēlēšanos, izpildot skaņdarbus no 1985. gada plates “Transsibīrijas ekspresis”, kurā bungas iespēlēja Māris Briežkalns. Arī šoreiz pie bungām būs festivāla mākslinieciskais vadītājs.
3. Cik bieži Rīgas Doma dārzā sanācis dzirdēt Rīgas Doma kora skolas Gospeļkori? Nu, lūk, 3. jūlijā šis fonētiski labskanīgais teikums pārvērtīsies vēl labskanīgākās gospeļa hitu skaņās, ko 2018. gadā Unas Stades radītais koris izpildīs ar žanram atbilstošu enerģiju. Tas nozīmē ne tikai muzikālu baudījumu, bet visticamāk arī izkustēšanos.
4. Izkustēties jau tajā pašā vakarā un koncertvietā varēs arī jaunās Ņujorkas džezfanka sensācijas “Kennedy Administration” pavadībā un pamudinājumā. Spridzīgā grupas vokāliste Ms Kennedy nepārstāv kautrīgo dāmu apvienību un kopā ar kolēģiem pieradusi koncertos radīt īstenu gaumīgas ballītes atmosfēru.
5. Krāšņajā Rīgas Doma dārzā 4. jūlijā būs iespēja izdzirdēt ne mazāk krāšņās Maestro Raimonda Paula melodijas jaunā skanējumā – harismātiskās amerikāņu dziedātājas Šeinas Stīlas izpildījumā. Viņa izdziedās jaunradītus tekstus angļu valodā, bet jaunos skaņdarbu aranžējumus izpildīs kamerorķestris “Kremerata Baltica” un Latvijas Radio bigbenda grupa. Izklausās pēc vēsturē paliekoša vakara.
6. Un vēsturē jau iezīmēto vakaru savukārt iesāks par afrikāņu arfu dēvētās senegāliešu koras spēles meistars un arī izjusts dziedātājs Momi Maiga, kurš pārstāv globālajā mūzikā leģendāro Sisoko ģimeni. Savā repertuārā viņš mēdz piešpricēt arī pa kādam flamenko piparam, jo šobrīd dzīvo Spānijā, tādēļ muzikālā panorāma sagaidāma itin plaša.
7. Koncertvietā “Riga Jazz Lounge” viesnīcā “Radisson Blu Latvija” 5. jūlijā būs iespējams pārliecināties par to, ka džezu kvalitatīvi un aizraujoši var izpildīt arī 14 gadu vecumā. Tur kopā ar kolēģiem uzstāsies dziedātāja Elly Bert, kura pārliecinoši uzsākusi savu ceļu popmūzikas pasaulē, bet neslēpj arī patiesu mīlestību uz džezu.
Festivāls šogad norisināsies no 2. līdz 5. jūlijam, un centrālā koncertvieta arī šoreiz būs Rīgas Doma dārzs. Biļetes nopērkamas servisā “Biļešu paradīze”. Bezmaksas koncerti un ikvakara jam session savukārt notiks “Riga Jazz Lounge” viesnīcā “Radisson Blu Latvija”.
Noderīgas saites:
Foto: https://failiem.lv/u/q48z9h9r5m
Festivāla mājas lapa: http://www.rigasritmi.lv
Festivāla fotogalerijas Flickr: https://www.flickr.com/photos/rigas_ritmi_festival/
Kontakti:
Mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, info@rigasritmi.lv
Komunikācija: Kaspars Zaviļeiskis, 26593669, kaspars.zavileiskis@gmail.com