Foto

Tiešraides lasījums par tēmu “Pilsēta un skaņas”

Turpinot lasījumu ciklu “Pilsēta un mēs”, aicinām šo piektdien, 23. jūlijā, plkst.19.00 pievienoties tiešraides lasījumiem par tēmu “Pilsēta un skaņas”.

Skaņu pilsētā var aplūkot dažādās nozīmēs - vieni, to izdzirdot, nodomās par skaņas piesārņojumu un visdažādākajiem pilsētas trokšņiem, citi - par lieliskajiem koncertiem, kuri nu jau atkal ir atsākuši priecēt pilsētniekus kā estrādēs, tā pagrīdēs. Vēl kāds, savukārt, aizdomāsies par skaņu, kas valda cilvēkā pašā, vai arī varbūt meklēs dabas skaņas urbānā vidē.

Kā laika gaitā ir mainījušās mūsu attiecības ar skaņu? Vai ir nošķirama pilsētas skaņa no tajā mītošā subjekta domu skaņas, kad viņš ar pilsētu mijiedarbojas? Vai skaņu rada pati pilsēta vai tomēr tas ir cilvēks, kurš pilsētai piešķir skaņu? Jaunie autori pieskarsies un centīsies izlobīt atbildes no šiem un citiem jautājumiem.

Piedalās:

Toms Babincevs - mūziķis, filosofijas žurnāla "Tvērums" autors un redaktors, Bc. phil.
Aleksandrs Barons - mūziķis, dzejnieks
Gunda Miķelsone - muzikoloģe, mūzikas aprakstniece, Bc. mus.
Oskars Freimanis - vēsturnieks, Bc. hist.
Kristiāna Višņakova - vēsturniece, Bc. hist.
Kaspars Eglītis - mūziķis, programmētājs, Radio NABA ētera personība, Bc. phil.

Lasījumi būs vērojami tiešsaistē, Facebook Live Rīgas Centra attīstības biedrības (https://www.facebook.com/centrabiedriba/) un biedrības “Tvērums” (https://www.facebook.com/zurnals.tverums) Facebook kontos.

Pasākums notiek ar Rīgas domes finansiālu atbalstu Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros.