Aicina klausīties Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” podkāstu

Sākot ar 11. novembri Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” virtuālajā vidē piedāvās piecu podkāstu sēriju “Vakarēšana”, kurā uz sarunu tiks aicināti centra amatiermākslas kolektīvu vadītāji – talantīgie, radošie un zinošie folkloras un tautas lietišķās mākslas pārstāvji. Sarunas bez maksas būs pieejamas KTMC “Ritums” Youtube kontā.  

KTMC “Ritums” sadarbībā ar režisoru, raidījumu vadītāju Kārli Anitenu sarunu gaitā vēlas pētīt kā mūsu tautas mantojums un pagātnes notikumi ietekmē to, kas ar mūsu pilsētu, valsti un sabiedrību notiek šodien un kādu nākotni iezīmē cilvēku interese un aizraušanās ar mūsu tautas tradīcijām, folkloru un tautas lietišķo mākslu. 

Vienlaikus sarunu gaitā tiek apspriestas arī pavisam ikdienišķas tēmas, tādējādi arī nezinātājiem saprotamā veidā stāstot par tautas mākslu un kolektīva vadītāja personību, kas spējusi iedvesmot daudzus pievienoties un aizrauties ar kādu no amatiermākslas nozarēm.

Sarunu ciklu veidos piecas tēmas

11. novembrī no plkst. 17.00 KTMC Ritums Youtube kontā būs pieejama saruna ar folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” vadītāju, mūziķi, folkloristu Edgaru Zilbertu.

25. novembrī interesentiem būs pieejama saruna ar pieredzes bagāto rotu meistari, senlatviešu rakstu pārzinātāju, Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalvis” vadītāju Valdu Kesneri.

2. decembrī Kārlis Anitens uz sarunu par folkloras rituālu nozīmi mūsdienās aicinās folkloras draugu kopas “Skandinieki” vadītāju, līvu kultūras pārstāvi Julgī Stalti.

9. decembrī par citu tautu lietišķās mākslas iepazīšanu dažādu ceļojumu laikā, aušanu un tradīciju pārmantojamību stāstīs Rīgā lielākās tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” vadītāja Aija Krūmiņa.

Savukārt 16. decembrī sarunu ciklu noslēgs Ziemas saulgriežu tematikai veltīta saruna ar mūziķu, pētnieku un folkloristu ģimeni, māsām Asnati un Aurēliju Rancānēm kā arī māti Aīdu Rancāni, kuras pārstāv Rīgas folkloras kopas “Grodi” un “Garataka”.

Informāciju sagatavoja: Agrita Laudurga RPP IKSD Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” direktores vietniece radošajā darbā, e-pasts: agrita.laudurga@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit