Aicina pieteikties Jauno dziesminieku konkursam “Austrasdienās” Liepājā

Pirmo reizi dziesminieku festivālā “Austrasdienas” Liepājā notiks Jauno dziesminieku koncerts – konkurss, kurā būs arī iespēja iegūt vērtīgu balvu – vienas dziesmas audio ierakstu studijā.

Koncerts norisināsies 5. martā plkst.18.00 mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē, pasākums notiek radošās telpas “Austras istaba” kultūras programmas ietvaros. Dalībniekiem pieteikšanās līdz šā gada 17. februārim.

Turpinot leģendārās latviešu dziesminieces Austras Pumpures iedibināto tradīciju, no 5. līdz 8. martam, Liepājā norisināsies ikgadējais latviešu dziesminieku festivāls “Austrasdienas”, šogad priecējot ne vien ar Austrasbērnu autordziesmu, Imanta Kalniņa un tautasdziesmu koncertiem, bet arī pirmoreiz aicinot iepazīt jaunus talantus. Dziesminieku kustība Latvijā ir salīdzinoši maz pētīta un nereti tiek uzskatīta par subkultūru, tomēr ikviens, kurš iepazīst šo vidi, atklāj ļoti daudz radošu personību, kuru radītā, īpašā, radio un citos medijos reti dzirdamā mūzika pārsteidz un iedvesmo. Lai apzinātu un iepazītu latviešu dziesminiekus, Austras biedrība pirmoreiz rīko Jauno dziesminieku koncertu, kas reizē būs arī konkurss ar galveno balvu – vienas dziesmas audio ieraksts “Wiktorijas” ierakstu studijā Liepājā.

Festivāla rīkotāji aicina radoši jaunos dziesminiekus pieteikties līdz šā gada 17. februārim, rakstot e-pastu uz info@austrasistaba.lv. Pieteikumā jāietver: vārds, uzvārds, radošās darbības īss apraksts, divu pašsacerētu dziesmu mājas audio ieraksti, kontakttālrunis un dzīvesvieta (pilsēta).

Šī ir laba iespēja uzstāties, kā arī saņemt draudzīgu vērtējumu un veiksmīgākajā variantā arī vērtīgu balvu. Dziesminieku sniegumu izvērtēs žūrija, kuru veidos trīs radošas personības – dziesminiece, dzejniece un režisore Maija Kalniņa, kultūras nama “Wiktorija” vadītājs un mūziķis Uldis Meļķis un radošās telpas “Austras istaba” vadītāja Inese Muižniece.

Informācijai
Dziesminieks ir radošs cilvēks, kurš spēlē ģitāru vai kādu citu mūzikas instrumentu, sacer dziesmas un pats tās izpilda. Ir savu dziesmu mūzikas un, iespējams, arī vārdu autors (vārdu autors mēdz būt arī cits). Būtisks ir vēstījums, tādēļ dziesmu tekstiem ir liela nozīme. Uzstājas viens vai divatā (visbiežāk kopā ar kādu instrumentālistu). Var būt ar profesionālu muzikālo izglītību vai arī bez tās – autodidakts vai piemīt dabas dots talants. Jaunais dziesminieks ir tāds dziesminieks, kurš ir sava radošā ceļa sākumā, bez vai ar salīdzinoši nelielu skatuves pieredzi. Vecuma ierobežojums nepastāv, jo mēraukla ir radošā pieredze, nevis gadu skaits.

Dziesminieku festivālu “Austrasdienas” Liepājā rīko Austras biedrība, radošā telpa “Austras istaba”, atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde, mākslas galerija "Romas dārzs", Rietumu Radio un Kultūras nams “Wiktorija”.

Festivāla koncertos ieeja par ziedojumiem Austras biedrībai Austras Pumpures nepublicēto audio ierakstu izdošanai CD.

Sagatavoja Inese Muižniece, Austras biedrības projektu vadītāja, inese@austrasbiedriba.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit