Foto

Deju kolektīvu apvienība „LIESMA” rīko vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” 21 gada jubilejas koncertu

Sestdien, 29. decembrī, plkst. 17.00 VEF Kultūras pilī biedrība "Deju kolektīvu apvienība "Liesma"" rīko vidējās paaudzes deju kolektīva „Oglīte” 21 gada jubilejas koncertu „Mūsu sirdis savijās dejā”, kur piedalīsies deju ansambļi no Rīgas, Saldus, Tukuma un Līvāniem, kā arī folkloras kopa no "Egle" no Semenovas. 

Gada izskaņā, vidējās paaudzes deju kolektīvs "Oglīte" aicina svinēt savu jubileju latgaliskā vidē caur jautrām rotaļām, dejām un dziesmām. 

Pirmajā daļā tiksimies ar „OGLĪTES” draugu kolektīviem, kuriem ir bijusi vai pašreiz ir mākslinieciskā saikne, baudīsim latviešu dejas vecmeistaru un jauno horeogrāfu skaistākās dejas, redzēsim vienkopus uz vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” dejotājiem veidotās Jāņa Marcinkeviča dejas, kuras ir ieguvušas augstākos apbalvojumus dažādos jaunrades deju konkursos Latvijā, Kanādā un ASV, kā arī dejas, kas bijušas Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumu repertuārā, atcerēsimies kopīgos mirkļus no koncertiem Latvijā un ārzemēs.

Koncerta starpbrīdī VEF Kultūras pils vestibilā tiksimies ar vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” īpašajiem viesiem no Latgales - Viļakas novada Medņevas pagasta folkloras kopu un kapelu „EGLE” no Semenovas. Kopā ar jubilejas koncerta skatītājiem svinēsim „OGLĪTES" pilngadības svētkus, baudīsim latgaliešu dziesmu un mūzikas burvību un cienāsimies ar Latgales saimnieču gatavotajiem gardumiem un īpašo dzērienu.

Jubilejas koncerta otrajā daļā „OGLĪTE" un folkloras kopa un kapela „EGLE” kopā ar draugu deju kolektīviem, iejutīsies latgaliskā vidē caur Latgales folkloru – rotaļām, dziesmām un dejām, kā arī izdejos dažādu paaudžu horeogrāfu veidotās dejas, kurām par pamatu ir izmantoti Latgales folkloras materiāli un mūsdienu autoru latgaliešu dziesmu un mūzikas apdares. Līdzās šīm dejām, pirmo reizi būs skatāmas vidējās paaudzes deju kolektīva „OGLĪTE” mākslinieciskā vadītāja Jāņa Marcinkeviča jaunās dejas, kas veidotas par godu kolektīva 21 gadu jubilejas koncertam „MŪSU SIRDIS SAVIJĀS DEJĀ”.

Koncerta dalībnieki - VPDK „Druva” no Saldus, TDA „Vija” vidējās paaudzes grupa no Rīgas, VPDK „Auda” no Rīgas, VPDK „Vidums” no Tukuma, VPDK „Daugavieši” no Līvāniem, bērnu TDA „Dzirkstelīte”, bērnu DA „Dzīpariņš”, TDA „Liesma”, „Liesmas” studija „Dzirkstis” no Rīgas.

Atbalsta Rīgas dome un VEF Kultūras pils.
 

 

Vairāk informācija https://www.bilesuparadize.lv/events/event/69069

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit