Rīgas projektu kora foto Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Rīgas projektu kora dalībnieki ir Latvijas labāko amatierkoru bijušie dziedātāji, kuri tiekas trīs reizes gadā un katrā periodā sagatavo jaunu programmu

Eiropas pirmatskaņojumos Rīgas projektu koris izpildīs amerikāņu komponista Benedikta Šīhana Sv. Jāņa Zeltamutes liturģiju

Rīgas projektu koris noslēgs savu sesto sezonu ar diviem koncertiem Dobelē un Rīgā. Kora jaunajā programmā “Benedikts Šīhans. Liturģija” koris iepazīstinās Latvijas klausītājus ar unikālo amerikāņu komponistu Benediktu Šīhanu, kurš jau divas reizes nominēts pasaulslavenajai “Grammy” balvai. Korim programmā pievienosies solists baritons Vitālijs Stankevičs.

Programmā “Benedikts Šīhans. Liturģija” koris izpildīs vienu a cappella skaņdarbu – Šīhana Sv. Jāņa Zeltamutes liturģiju (Liturgy of St. John Chrysostom), kas 2022. gadā tika nominēta “Grammy” balvai kategorijā “Labākais kora izpildījums”. Šīhans, kurš ir Amerikas Pareizticīgās baznīcas Sv. Tīkona klostera mūzikas vadītājs, sarakstīja šo liturģiju angļu valodā, iedvesmojoties no dažādām pareizticīgo baznīcu muzikālajām tradīcijām.

“Benedikta Šīhana mūzika ir brīnums pasaules kormūzikas ainavā,” saka Rīgas projektu kora mākslinieciskais vadītājs Kristofers Volšs-Sinka. “Komponists meistarīgi apvieno senas tradīcijas ar mūsdienīgu harmonisko valodu, katru vārdu bagātinot ar muzikālu un emocionālu nozīmi. Šīhana liturģija ir spēcīgs muzikāls pārdzīvojums, kas spēj aizkustināt gan dziedātājus, gan klausītājus.”

Ceturtdien, 13. jūnijā plkst. 20.00 Rīgas projektu koris programmu “Benedikts Šīhans. Liturģija” izpildīs Dobeles Mūzikas skolas akustiskajā koncertzālē “Zinta”. Savukārt sestdien, 15. jūnijā plkst. 19.30 koris pirmo reizi uzstāsies Rīgas Sv. Pāvila evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Augusta Deglava ielā 1). Kā ierasts, abos koncertos ieeja ir bez maksas.

Kopš 2023. gada rudens Rīgas projektu koris sadarbojas ar Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolu. Programma “Benedikts Šīhans. Liturģija” tapusi ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu.

2023–2024. gada sezona ir sestā kopš Rīgas projektu kora dibināšanas 2018. gada rudenī.  Šī sezona sākās ar koncertprogrammu “Vajadzētu”, kurā koris trīs koncertos izpildīja Pētera Plakida kora simfoniju “Nolemtība”. 2024. gada pavasarī Rīgas projektu koris ar producentu Sigvardu Kļavu un skaņu režisoru Agnesi Streļču ierakstīja savu pirmo albumu ar deviņiem skaņdarbiem, kurus sarakstījušas latviešu komponistes. Albums tiks izdots šī gada rudenī.


Par Rīgas projektu kori

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, ko 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka, kurš pirms deviņiem gadiem, iedvesmojoties no Latvijas koru tradīcijas un augstā kormūzikas līmeņa, pārcēlās uz dzīvi Latvijā. RPK pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums iepazīstināt dziedātājus un klausītājus ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru, katru gadu piedāvājot trīs saturiski dažādas un muzikāli izaicinošas koncertprogrammas. Kora dalībnieki ir Latvijas labāko amatierkoru bijušie dziedātāji, kuri tiekas trīs reizes gadā pa sešām nedēļām, katrā periodā sagatavojot jaunu programmu. Tieši šis īpašais formāts ļauj korim piesaistīt augsta līmeņa pieredzējušus dziedātājus, kuru pamatdarbs šobrīd ir saistīts ar citām nozarēm.

Papildinformācija: Maija Gredzena, Rīgas projektu kora producente. E-pasts: maijagredzena@gmail.com.

Facebook: https://www.facebook.com/rigasprojektukoris/