Foto

Glazūru darbnīca oktobrī Rīgas porcelāna muzejā

Rīgas Porcelāna muzejs arī oktobrī aicina piedalīties grazūru darbnīcā, kur pasniedzēja vadībā var apgūt jaunas iemaņas, darbojoties ar biskvītporcelānu un krāsainām glazūrām. 

Piedāvājumā ir divas biskvītporcelāna pialas (diametrs 7-12 cm), kuras varēs noglazēt ar savu izvēlēto glazūru krāsu salikumu.

Pieejami koši glazūru toņi: sarkanā, zaļā, oranža un īpaši tumši zilā piesātinātā kobalta glazūra. Porcelāna dekorēšana ar kobalta metāla oksīdiem piedāvā bagātu zilo toņu paleti: no maigiem zili-zaļiem toņiem līdz dziļai intensīvai zili-melnai sedzošai krāsai, turklāt kobalts iztur augstas apdedzināšanas temperatūras. 

Pēc tam, noglazētās pialas tiks apdedzinātas krāsnī 1250 grādu temperatūrā. Glazūras apdedzināšanas laikā mainīs toņus un gala rezultāts var kļūt par pārsteigumu! Gatavus darbus varēs saņemt pēc dažām nedēļām Rīgas Porcelāna muzejā.

Nodarbības vadīs muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Dalības maksa EUR 8.00.

Nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni +371 26406354 vai e-pastu maija.nikitina@riga.lv katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Pakalpojums pieejams individuālām personām vai personu grupai no vienas mājsaimniecības kopskaitā līdz 4 cilvēkiem, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu* (apliecinājumu par veiktu vakcināciju un iestājušos imunitāti, pārslimotu Covid-19 vai veiktu Covid-19 testu, kas ir negatīvs)**.

Darbnīcas dalībniekeim iespēja dāvanā saņemt katalogu BLOG.KS – mākslinieces Valdas Podkalnes konceptuāla laikmetīgās mākslas projekta dokumentāciju.

* Sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

** Bērniem līdz 12 gadiem apliecinājums nav nepieciešams, taču ir jālieto mutes un deguna aizsegs. Bērniem līdz 7 gadiem mutes un deguna aizsegs nav jālieto, taču aicinām izvērtēt nepieciešamību apmeklēt sabiedriskas iestādes.

Foto: Didzis Grodzs