Jauktā kora Muklājs foto Mežaparka estrādē

Pārdaugavas kultūras apvienības Kultūras centra “Iļģuciems” jauktais koris „Muklājs”

Jauktā kora “Muklājs” 35 gadu jubilejas koncerts

Svētdien, 16. jūnijā, VEF Kultūras pils kamerzālē (Ropažu ielā 2) plkst. 14.00 Pārdaugavas kultūras apvienības Kultūras centra “Iļģuciems” jauktais koris “Muklājs” rīkos 35 gadu jubilejas koncertu “Atspulgs Muklājā”, kurā priecēs klausītājus ar latviešu komponistu skaņdarbiem un pirmatskaņojumiem.

“Reizi piecgadē ar īpašu koncertu svinam “Muklāja” jubileju, un šogad tā ir jau trīsdesmit piektā. Koncertam izvēlējāmies tikai latviešu komponistu skaņdarbus, turklāt trīs no tiem būs korim veltīti pirmatskaņojumi. Tie ir mūsu kora diriģenta Andra Gaiļa skaņdarbs ar Francesko Petrarca (1304-1374) vārdiem “Era il giorno ch’al sol si scoloraro”, Jēkaba Bernāta “Tālas noskaņas” ar Raiņa vārdiem, kā arī kora drauga Staņislava Semjonova kompozīcija ar koristes Evijas Laganovskas vārdiem”, atzīmē kora “Muklājs” mākslinieciskais vadītājs Jānis Kokins.

Programmā skanēs 13 dziesmas: Jāzepa Vītola “Dūkņu sils”, Irīnas Rebhūnas “Uguns rituāls”, Agnetas Krilovas «Zelta zirnis»,  Riharda Dubras “Tu skaistō Dīva dōrza rūze”, Jēkaba Jančevska “Atsalums” un “Koki”, Andra Gaiļa kompozīcija “Ūkšķ dumbrājs”, Marģera Zariņa “četrbalsīgs madrigāls par vecmodīgu tēmu”, Emiļa Melngaiļa “Tumša nakte, zaļa zāle”, Pētera Barisona “Zilie sapņu kalni” un trīs korim veltītie pirmatskaņojumi.

Pārdaugavas kultūras apvienības Kultūras centra “Iļģuciems” jauktais koris „Muklājs” ir dibināts 1989. gadā. Kopš 2012. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Kokins, diriģenti – Ralfs Šmīdbergs un Andris Gailis. Līdz 2012. gadam kori vadīja tā dibinātāja Sandra Šmate. Koris 2023. gadā piedalījās “Koru karos”, iekļūstot labāko koru saimē, kā arī ar panākumiem piedalījies starptautiskos koru konkursos vairākās valstīs.

Koncertu rīko Pārdaugavas kultūras apvienība kopā ar jaukto kori “Muklājs”, līdzfinansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ieeja koncertā bez maksas.

Papildu informācija: Jānis Kokins, Jauktā kora „Muklājs” mākslinieciskais vadītājs, janis.kokins@radiokoris.lv