Foto

JAUNIEŠU KORA "BALSIS" SKANĪGAIS OKTOBRIS

No 1. līdz 6. oktobrim Jauniešu koris “Balsis”, diriģents Ints Teterovskis un ērģelniece Ilona Birģele dosies koncertēt uz Krieviju. Skanīgās jauniešu balsis un ērģeļmūziku varēs dzirdēt divos koncertos – 3. oktobrī plkst. 19.00 Permas Filharmonijas ērģeļu zālē un 4. oktobrī plkst. 18.00 Gubahas pilsētas kultūras namā “Enerģētiķis”. 

Abos koncertos skanēs gan garīgā, gan laicīgā mūzika, lielāko uzsvaru liekot uz latviešu komponistu darbiem. Šī būs otrā kora viesošanās Krievijā, šoreiz, atsaucoties īpašam uzaicinājumam no Permas Filharmonijas.

20. oktobrī, turpinot pērn realizēto ideju īstenot leģendārā diriģenta Gido Kokara iecerēto XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku atklāšanas koncertu, Latvijas Universitātes Lielajā Aulā taps Noslēguma koncerts “Gido Kokara Dziesmu svētku mantojums” – tāds, kādu to redzēja Maestro. Koncertā piedalīsies Jauniešu koris BALSIS, “Jasmīnas koris” un Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas jauktais koris, Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, solisti Kristīne Gailīte, Māris Jēkabsons, saksofonu kvartets Ne[x]t, diriģenti Ints Teterovskis, Agita Ikauniece – Rimšēviča, Uldis Kokars, Guntis Kumačevs un citi.

Festivāla “Latvijas Goda aplis” ietvaros 21. un 22. oktobrī koris piedalīsies performancē Dzintaru koncertzālē, kas ir tēlnieces Lienes Mackus un dziedātāja, komponista Jāņa Šipkēvica kopdarbs. Tēlniece Liene Mackus koncertzāli pārveidos par laika telpu, kurā skulptūras iemieso dzīvē piedzīvoto. "Dzintaru zālei veidošu objektus, uztverot jūras tuvumu kā sākuma punktu, audzējot un ņemot, mainot, stilizējot formas, kas asociējas ar jūru, ūdeni, virsmu, saullēktu, krūmiem, aizaugušām pļavām, patīkamiem cilvēkiem, spožumu, plašumu, ekoloģiju, lasīšanu, meditāciju, mieru, smilšu virsmu. Ar katru  no šiem vārdiem asociējas  kāda skulptūra/objekts,” tā Liene Mackus. Ik dienas 8 stundu garumā paredzēta sešu dziedātāju klātbūtne, kuri bez pārtraukuma radīs skaniskas balsu saites starp tēlniecības objektiem, vidi un apmeklētājiem. Performancē aicināti piedalīties arī kori un atsevišķi dziedātāji, kas atvērti jaunai dziedāšanas teritorijas izpētei. Dziedātāju sastāva pamato veido Jānis Šipkēvics (“Instrumenti”), Katarina Herysson (“The Real Group”, Zviedrija), kā arī “The Core Team” – ansamblis, kurš tika izveidots 2017. gadā Stokholmas Laikmetīgās mākslas muzejā. Informācija par festivāla “Latvijas Goda aplis” notikumiem godaaplis.lv

Par Jauniešu kori “Balsis”

Jauniešu koris “Balsis” ir viens no vadošajiem Latvijas koriem jau 31 gadu. Tajā dzied atraktīvi, mūziku mīloši jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem. Katru nedēļu koristi tiekas uz diviem mēģinājumiem, kuru laikā sagatavo vismaz 8 dažādas programmas, kuras gada laikā dzied 70 koncertos gan Latvijā, gan citviet. Par savu mājvietu koris sauc “Mazo Ģildi” Rīgā, bet dziedātāji nāk no visas Latvijas. Kad BALSIS dzied, var dzirdēt, kā atskan Rīga, Ventspils, Jumprava, Svēte, Saurieši, Turkalne, Katlakalns, Jūrmala, Babīte, Preiļi, Saldus, Salaspils, Mērsrags, Aizkraukle, Cēsis, Jēkabpils, Ērgļi un Dobele. XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku koru konkursā “Dziesmu kari” Jauniešu koris BALSIS ieguva godpilno pirmo vietu.

Sīkāka informācija par koncertiem un kora aktualitātēm balsis.lv

Ints Teterovskis

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit