Foto

Jauniešu koris “Balsis” topošajā Īles koncertzālē

Turpinās Īles luterāņu baznīcas atdzimšana. Pēdējo mēnešu laikā tajā ieguldīts milzīgs darbs, un 2. jūlijā, uz brīdi verot dievnama durvis, būs iespēja atklāt atjaunošanas darbu pirmajā posmā līdz šim paveikto un piedzīvot Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantātes “Dievs, Tava zeme deg” atskaņojumu.

Koncertā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, baritons Rihards Mačanovskis, tenors Viesturs Jansons, Jauniešu koris "Balsis", Ints Teterovskis, Kamila Siliņa.

Īles luterāņu baznīcā, kura top par augsta līmeņa koncertzāli vēsturiskā ēkā Zemgalē, atjaunošanas darbu pirmajā posmā paveikts daudz. Restaurētas durvis, nomainīti logi, ieklāts apsildāms grīdas segums, izveidots interjers. Līdz oktobrim tiks atjaunota sakristeja, nomainīts un nosiltināts jumts, bet torņa atjaunošanas un ārtelpas labiekārtošanas darbi plānoti 2023. gadā. Baznīcas jaunais interjers ir 27 Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas audzēkņu diplomdarbs. Īles baznīca ir Valsts aizsargājams kultūras piemineklis, tādēļ darbus uzrauga Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes eksperti un mākslas vēsturnieki.

Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša kantāte “Dievs, Tava zeme deg” Īles luterāņu baznīcā – topošajā Akustiskajā koncertzālē Īle izskanēs 2. jūlijā, plkst. 14.00. Ieeja par ziedojumiem baznīcas atjaunošanai.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Dobeles novada pašvaldība.

Īles baznīcas atjaunošanas darbos līdzējuši cilvēku un uzņēmumu ziedojumi, padomi un darbs. Arī turpmākos darbus Īles luterāņu baznīcas fonds cer turpināt ar līdzcilvēku iesaistīšanos. Šajā darbu starpposmā sakām paldies ikvienam, kurš ir atbalstījis Īles baznīcas atdzimšanu.

Ziedo Īles luterāņu baznīcas fondam!

ĪLES LUTERĀŅU BAZNĪCAS FONDS
Reģ.nr. 40008312119
Konts LV34UNLA0055002844303
Ziedojuma mērķis – Īles baznīcas atjaunošana

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit