Koris “Juventus” aicina uz savu mīļāko simtgades dziesmu koncertu

2021. gada 16. oktobrī plkst. 19.00, iezīmējot kora “Juventus” simtgadi, Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanēs ““Juventus” hitu” koncerts. Koncerta programmā kora “Juventus” un mākslinieciskā vadītāja Valda Tomsona vadībā tiks atskaņoti skaņdarbi, kas pēdējās desmitgades laikā korim un tā klausītājiem kļuvuši īpaši nozīmīgi un tuvi.

Koncerta programma šoreiz ir ļoti īpaša, jo tās tapšanā tika iesaistīti visi kora tagadējie dziedātāji, dodot iespēju katram dalībniekam balsot par savām mīļākajām “Juventus” repertuārā esošajām dziesmām.  Tādējādi koncertā skanēs tieši tās kora dziesmas, kas Latvijas Universitātes jaukto kori "Juventus" vislabāk un patiesāk raksturo. Tā ir kormūzika, ar kuru “Juventus” kļuvis atpazīstams gan vietējā, gan starptautiskākā līmenī.

16. oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanēs tādas klausītājiem labi zināmas dziesmas kā J. Vītola “Gaismas pils”, U. Stabulnieka “Barons”, R. Tigula “Lec, saulīte”, kā arī korim īpaši mīļi skaņdarbi “Mans zirgs” un “Es kādreiz korī dziedāju Juventus”, un daudzi citi simts gados izdaudzināti skaņdarbi. Koncerts būs īpašs ne tikai “Juventus” bijušajiem un esošajiem biedriem, bet arī citiem klausītājiem, kuriem būs iespēja sajust sirds siltumu un vienlaicīgi arī spēku, kas ievīts kora kodā.

Latvijas Universitātes jauktais koris “Juventus” ir senākais Latvijas augstskolu koris. Kopš dibināšanas 1920. gadā tas pastāvīgi bijis viens no spēcīgākajiem Latvijas amatieru koriem. Šī gada 18. oktobrī korim apritēs jau 101 gads. Laika gaitā to vadījuši tādi ievērojami diriģenti kā Haralds Mednis, Daumants Gailis un Juris Kļaviņš. Kopš 2014. gada “Juventus” mākslinieciskais vadītājs ir Valdis Tomsons. Korī strādā arī vokālā pedagoģe Inga Lisovska un kormeistare Rūta Olekša.

Biļešu cena ir 10 EUR un tās ir iegādājamas www.aula.lv.

Saskaņā ar valstī spēkā esošajiem epidemioloģiskajiem nosacījumiem koncerts plānots apmeklētājiem ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Pie pasākuma ieejas obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID), ieejas biļete un sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.