Foto

Koru koncerts “Lai dziesma skan!”

2022. gada 26. novembrī plkst. 17.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" Lielajā zālē notiks koru koncerts “Lai dziesma skan!”.

Kaut arī pandēmijas sekas jau šķiet pabalējušas, daudzi pašdarbības kori vēl ieskrienas, un koncertsezonu pamazām tikai atsāk. Šoreiz koncerts veidots kā atgriešanās. Atgriešanās uz skatuves,  pie klausītājiem, kā arī skats uz nākošā gada dziesmu svētkiem, kuru repertuāru, un ne tikai, ieskandinās visi trīs kori - sieviešu koris “Līga”, sieviešu koris “Sapnis”, kā arī vīru koris “Absolventi”. Koncertā izskanēs koristu iemīļotas dziesmas, atgādinot mums katram par to, cik īpašs un skaists muzikālais devums ir mūsu latviešu kormūzikā!  

Sieviešu koris “Līga” (attēlā augšā) dibināts 1959.gadā. Mākslinieciskā vadītāja Paula Pērkone, diriģente Ilona Eglīte. Koris izpilda dziesmas gan ar, gan bez instrumentāla pavadījuma. Kora repertuārā īpaši iemīļotas ir tautasdziesmas un tautasdziesmu apdares, kā arī dažādu paaudžu latviešu un ārzemju autoru garīgās un laicīgās dziesmas. Pastāvēšanas laikā koris piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos un sekmīgi sagatavojis Dziesmu svētku repertuāru.

Vīru koris “Absolventi” ir viens no labākajiem vīru koriem Latvijā. Mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, diriģents Emīls Rusovs, kormeistars Edgars Brinķis. Kora repertuārā ir daudzi latviešu klasiķu, jaunākās paaudzes un ārzemju komponistu darbi. Īpaši atzīmējams kora lielais ieguldījums latviskā gara uzturēšanā, ik gadus piedaloties patriotiskajos pasākumos.

Sieviešu koris “Sapnis” dibināts 1993. gadā. Kora mākslinieciskā vadītāja Rasma Mežale. Kora radošā darbība ietver regulāru uzstāšanos Latvijas koncertzālēs un baznīcās, ārzemju koncertbraucienus, aktīvu dalību Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, Latvijas un starptautiskajos koru festivālos un konkursos, kā arī CD un radio ierakstu veidošanu.

Biļetes pieejamas pirms koncerta. Ieejas maksa 5,00 EUR.

Papildu informācija: Līga Ploriņa, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” projektu vadītāja. E-pasts: liga.plorina@riga.lv

         

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit