Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” skatāma studijas “Regulārs sakars” izstāde

No 15. novembra līdz 31. decembrim Kultūras un atpūtas centra “Imanta” galerijā, Anniņmuižas bulvārī 29, skatāma mākslas studijas “Regulārs sakars” izstāde.

Mākslas studija “Regulārs sakars” piedāvā krāspilnu mākslas darbu izstādi, kurā apskatāmai vairāku mākslas tehniku un stilu mākslas darbi, kas vienoti vienā noskaņā un sajūtā — radīt mākslu, lai izpaustu sevi, lai ko pateiktu, kaut vai tikai ietverot apkārtējās vides noskaņu.

Studija dibināta 2009. gadā. Dažādu paaudžu un profesiju dalībniekus vienojot nepieciešamībā darboties mākslā, bet katra dalībnieka mākslinieciskais rokraksts ir veidojies īpašs, individuāls un neatkārtojams. Studija piesaista visa veida māksliniekus — kā Latvijā atpazīstamus, tā mazāk pazīstamus. Tās mērķis ir izpaust sevi individuālā mākslas redzējumā, reizē mācoties un pilnveidojot sevi mākslā.

Māksliniece Justīne Lūce vada studiju no 2017. gada, pārņemot to no sava tēva - Edmunda Lūča. Mācījusies Jaņa Rozentāla Mākslas skolā, studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, tad  Venēcijas Mākslas akadēmijā, paralēli mācībām strādājot  Venēcijas Mākslas un Arhitektūras Biennālē.  Pēc 8 gadu studijām un profesora asistentes darba Venēcijas Mākslas akadēmijā māksliniece atgriezusies Latvijā un turpina tēva iesākto.  

Edmunds Lūcis (1959-2017) bija mākslinieks un kurators, pasniedzējs,  mākslas darbu kolekcionārs. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, bijis Latvijas Mākslinieku savienība biedrs, savā karjeras laikā veidojis un piedalījies izstādēs Latvijā un ārzemēs (Venēcijas biennālēs, Tretjakova galerijā Maskavā, Grafikas triennālē Sanktpēterburgā Krievijā, Parīzē Francijā, Hamburgas mesē, Berlīnes mesē, Minhenē Vācijā, Olimpisko spēļu izstādē Pekinā, Ķīnā, Helsinkos, Somijā, Lucernā, Šveicē un citur). 

Izstāde tiks nodota skatītājiem gan klātienē, gan video formātā “Imanta” Facebook vietnē, kur studijas vadītāja stāstījuma formā radīs priekštatu par katru no darbiem un tā mākslinieku, tādējādi vairākās sērijās radot iespēju ik vienam skatītājam nokļūt izstādē.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.

Apmeklētājiem jāuzrāda derīgs sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Bērniem no 12 gadu vecuma — testēšanas sertifikātu vai laboratorijas izziņu par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez testa.

Papildu informācija: Līga Ploriņa, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” projektu vadītāja. E-pasts: liga.plorina@riga.lv