Mūsdienu tautasdziesmas koncertuzvedumā “Laimes mātes krekliņā”

Ceturtdien, 2. aprīlī, plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī (Ropažu ielā 2) notiks koncertuzveduma “Laimes mātes krekliņā” pirmizrāde, kurā uzstāsies VEF Kultūras pils kolektīvi – vokālā studija “Momo”, deju studija “Ritms” un  TDA “Zelta sietiņš”, kurus pārstāv 150 bērni un jaunieši, kopā ar profesionāliem mūziķiem Ilze Gruntes vadībā.

Ko nozīmē teiciens „laimes mātes krekliņā dzimis”?

Laimīgi nodzīvot dzīvi, saskaņā ar laiku, dabu un sevi. Turēt godā savas tautas un ģimenes vērtības, uzticēties pasaulei, spēt visās dzīves grūtībās palikt sirds skaidram un atgriezties šajā pasaulē no jauna.

Koncertuzvedumā radītas no jauna un aranžētas latviešu tautas dziesmas un dejas, kas laikmetīgā veidā atspoguļo cilvēka dzīves gājumu, salīdzinot ar gada ritējumu dabā. Uzvedumā uzsvērta paaudžu nozīme, ticība dabas un laika likumiem un dainu viedums, ko atklāj galvenie tēli un latviešu dievības.

Viens no centrālajiem simboliem koncertuzvedumā ir koks, kas, tāpat kā cilvēks, izdzīvo gadalaiku ritu: pavasaris – dzimšana, bērnība, vasara – jaunība, rudens – briedums, ziema – vecums. Otrs simbols Laima – cilvēka dvēseles gara gaismas nesēju un likteņa veidotāja.

Gaiša, gaiša uguns dega
Tumšajā kaktiņā.
Tur Laimiņa mūžu raksta
Mazajam bērniņam.

 “Laimes mātes krekliņā” māca latviskās dzīves ziņas un mudina būt lepniem, ka piederam tik senai un nozīmīgai kultūrai. Koncertuzvedums palīdz izprast paaudžu paaudzēs mantotās sakrālās dzīves vērtības un aicina uzticēties sev un pasaulei,” uzsver projekta mākslinieciskā vadītāja Dace Kravale.

Radošā komanda

Muzikālais noformējums (aranžējums, oriģinālmelodijas) – Ilze Grunte, Dace Kravale
Instrumentālā grupa – Ilze Grunte (ģitāra) Andris Grunte (kontrabass), Mārtiņš Linde (sitaminstrumenti), Edgars Kārklis (dūdas, akordeons, balss),Dace Kravale (kokle, balss)
Režija un scenārijs – Valdis Pavlovskis, Dace Kravale
Solisti – Laima Miltiņa, Salvis Sprūžs, Nikola Škutte, Svens Adviljons, Asnate Moiseja, Sanita Prese, Artūrs Ņikitins, Kristaps Kadiķis
Horeogrāfija – Elīna Gaitjukeviča
Scenogrāfija un gaismas – Egils Kupčs
Video projekcijas – Krists Krūskops
Māksliniece – Agnese Spridzāne
VEF Kultūras pils vokālā studija „MOMO”, vadītāja Dagnija Kravale
VEF Kultūras pils deju grupa „RITMS” – vadītāja Elīna Gaitjukeviča
VEF Kultūras pils TDK “Zelta sietiņš” – vadītāja Baiba Šteina

 Biļetes pieejamas ŠEIT

Papildu informācija: koncertuzveduma mākslinieciskā vadītāja Dace Kravale: dkravale@gmail.com, 

http://www.vefkp.lv/lv/pasakumi/aktuali/koncertuzvedums-berniem-laimes-mates-kreklina/971/

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit