Foto

Notiks Latvijas novadu bērnu deju kolektīvu koncertu cikls “Ar sirdi dejā un svētkos”

2020. gada 1. un 2. oktobrī plkst.19.00 VEF Kultūras pilī, lielajā zālē, Ropažu ielā 2, notiks Latvijas novadu bērnu deju kolektīvu koncertu cikls “Ar sirdi dejā un svētkos”, 

kurā divos saturiski atšķirīgos koncertos piedalīsies un Latvijas Skolu jaunatnes deju svētku virsvadītāju dejas izdejos Latvijas novadu bērnu deju kolektīvi, kuriem ir bijusi vai pašreiz ir mākslinieciskā saikne ar deju svētku virsvadītājiem. 

Latvijas novadu bērnu deju kolektīvu koncertu cikls “Ar sirdi dejā un svētkos” ir saistīts ar daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras pasākumu un norišu sagatavošanu un īstenošanu ar mērķi apzināt, popularizēt un saglabāt visu Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsvadītāju daiļradi nākamajām paaudzēm.

Bērni un jaunieši ir tie, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un godā turētas. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās.

Dziesmu un deju svētku tradīciju, simbolismu un unikalitāti Latvijā, Igaunijā un Lietuvā Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija 2003. gada 7. novembrī pasludināja par Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir šī mantojuma sastāvdaļa un 2020. gadā aprit 60 gadi kopš pirmajiem Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Atzīmējot Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku 60.gadadienu biedrība „Deju kolektīvu apvienība „Liesma” un Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu rīko Latvijas novadu bērnu deju kolektīvu koncertu ciklu “Ar sirdi dejā un svētkos”, kurā atcerēsimies un godināsim 42 deju svētku virsvadītājus no I līdz XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

1. oktobrī plkst.19.00 pirmajā  koncertā ‘’No I līdz VI deju svētkiem” kopā ar dejotājiem no TDA “Uguntiņa”, TDA “Zelta sietiņš”, TDA “Dzirkstelīte”, TDA “Dzintariņš”, Liesmas studijas “Dzirkstis”, un bērnu deju kolektīva “Varavīksne” atcerēsimies un godināsim deju svētku virsvadītājus - Hariju Sūnu, Mildu Lasmani, Ingrīdu Edīti Saulīti, Aleksandru Krasovski, Osvaldu Štrausu, Uldi Žagatu, Irmīni Indriksoni, Valentīnu Bļinovu, Igoru Biļanski, Lieni Lūsi, Zinaīdu Zeltmati, Ernestu Poreiteru, Intu Dimanti, Taisu Arumu, Juri Bērziņu, Ojāru Lamasu, Janīnu Nurku, Olgu Freibergu, Baibu Rasmu Šteinu.

2. oktobrī plkst.19.00 otrajā koncertā ”No VII līdz XI deju svētkiem” kopā ar dejotājiem no TDA “Uguntiņa”, TDA “Dzintariņš”, JDK “Vizbulīte”, Liesmas studijas “Dzirkstis”, TDA “Teiksmiņa”, TDK “Dzirnas”, TDA “Gauja” studijas, TDK “Skabardzēni”, bērnu deju kolektīva “Dzīpariņš”,  TDA “Līgo” jauniešu studijas, TDA “Zelta sietiņš”, Talsu valsts ģimnāzijas TDK, TDK “Pūpolītis”, deju kolektīva “Auseklītis” un TDA “Teiksma” studijas atcerēsimies un godināsim deju svētku virsvadītājus - Ritu Spalvu, Margu Apsīti, Dainu Štālu, Indru Filipsoni, Gitu Ūdri, Jāni Marcinkeviču, Jāni Ērgli, Agri Daņiļeviču, Vairu Dunduri, Artu Melnalksni, Ilzi Mažāni, Jāni Purviņu, Daci Adviljoni, Zandu Mūrnieci, Ievu Adāviču, Indru Ozoliņu, Litu Freimani, Ilmāru Dreļu, Ilutu Mistri, Gintu Baumani, Ivetu Pētersoni- Lazdāni, Taigu Ludboržu, Ingu Pulmani.

Koncertu mākslinieciskais vadītājs Jānis Marcinkevičs, režisore Anna Jansone, scenogrāfs Visvaldis Asaris.

Atbalsta: Valsts Izglītības satura centrs, Rīgas dome, VKKF, VEF Kultūras pils

Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Iegādātās biļetes uz 14. un 15. jūnija koncertiem ir derīgas attiecīgi uz 1. un 2. oktbra koncertiem.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit