Foto

Notiks Latvītes Cirses autorkoncerts “Kokle.ZIP”

2020. gada 27. septembrī plkst. 15.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Lielajā zālē notiks komponistes Latvītes Cirses autorkoncerts “Kokle.ZIP”.

Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” koklētāju ansamblis “Raksti” un tā vadītāja Ieva Šablovska aicina uz koncertu “Kokle.ZIP”, kurā skanēs kādreizējās ansambļa dalībnieces, talantīgās komponistes un koklētājas Latvītes Cirses radītā mūzika. Autorkoncerts veltīts komponistes 35 gadu jubilejai.  Koncertā uz skatuves kāps ne tikai “Raksti”, bet arī grupa “Vētras saites”, kas atskaņo instrumentālu kamermūziku fotoambient stilā. Grupā muzicē Latvīte Cirse (etnogrāfiskā kokle), Ansis Klucis (kontrabass), Jānis Cīrulis (kahons) un Ģirts Pavēnis (ģitāra). Koncerta skanējumu papildinās arī vokāliste Inese Mičule un sitaminstrumentālists Artis Gulbis.

Latvīte Cirse raksta mūziku koklētāju ansambļiem un solo, iesaistot arī etnogrāfisko kokli, un jau paspējusi dot ievērojamu ieguldījumu kokļu mūzikas attīstībā. Janvārī iznāca arī viņas debijas solo albums “Mana kokle”. Daudzas L. Cirses kompozīcijas var raksturot kā fantāzijas par tautas mūzikas tēmām, taču izvairoties no tautasdziesmu apdares. Autores kompozīcijas etnogrāfiskajai koklei pierāda, ka tā var skanēt uz lielās skatuves. L. Cirse ir arī aktīva koklētāja, sadarbojusies ar tādiem mūziķiem kā Kristīni Kārkli-Kalniņu, Renāru Kauperu, Laimu Jansoni, Andri un Reini Sējāniem, Jāni Lūsēnu un citiem. Koklei Cirse pievērsusies jau bērnībā, vēlāk prasmes attīstītas mūzikas skolā, studijās J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Žana Sibēliusa mūzikas akadēmijā Helsinkos.

Koklētāju ansamblis “Raksti” izveidots 2006. gadā, to vada Ieva Šablovska, un tas ir viens no labākajiem Latvijas koklētāju ansambļiem. “Raksti” uzskata – kokle ir brīnumaini skaists latviešu instruments, tomēr slēpj sevī vēl daudz jauna un neatklāta. “Raksti” vēlas parādīt kokles bagātīgās iespējas, turpināt atklāt jaunas skaņu spēles un veicināt kokles sadarbību ar citiem instrumentiem. “Raksti” spēlē ļoti dažādu stilu skaņdarbus – gan akadēmiskus, gan modernus, gan tautas mūziku, gan populāro mūziku. Dalībnieces pašas arī komponē, veido aranžijas un meklē repertuāru, kas būtu interesantāks plašākam klausītāju lokam.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī norises vietā stundu pirms pasākuma, to cena 5 eiro. Koncertu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.

Papildu informācija: Ieva Strazdiņa, Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” projektu vadītāja. E-pasts: ieva.strazdina@riga.lv

Koklētāju ansamblis "Raksti"

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit