Rīgā norisināsies tradicionālais starptautiskais vokālais festivāls "Riga Symphony"

Starptautiskais vokālais festivāls "Riga Symphony" vairākus gadus ir veiksmīgi organizējis bērnu un jauniešu vokālās mūzikas festivālu, katru gadu Rīgā pulcējot vairākus simtus talantīgus un jaunus izpildītājus, producentus, vokālos pedagogus un jau atzītus mūzikas meistarus. Šogad festivāls norisināsies skaistajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā – no 16. līdz 19. dcembrim.

Kā stāsta festivāla prezidente un rīkotāja Jeļena Švilpe, "tiek plānots, ka šogad festivālā piedalīsies viesi no Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Šveices, Grieķijas, Kazahstāna, Armēnijas, Gruzijas, Polijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Lielbritānijas, Vācijas, Bulgārijas, Serbijas, Maltas, Izraēlas, Beļģijas un vēl citām valstīm. Kā allaž, festivāla dalībnieku sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, kurā piedalīsies vairāk nekā divdesmit savas jomas profesionāļi."

Festivāla programma:

Festivāls tiks atklāts ar koncertu 16. decembrī skaistajā Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. Šajā dienā norisināsies arī vokālās meistarklases.

17. decembrī "ATTA" centrā notiks pirmā konkursa diena un svinīgais Latvijas nacionālais vakars atpūtas centrā LIDO.

18. decembrī VEF Kultūras pilī notiks festivāla svinīgais Galā koncerts, kur labākie no labākajiem – pretendenti uz "Grand Prix" sacentīsies par galveno balvu – "Grand Prix of the Riga Symphony" (1000 eiro). Šajā vakarā tiks pasniegta festivāla "Grand Prix", uzstāsies galvenie balvas pretendenti un žūrijas dalībnieki; tiks nosaukts komponistes Jeļenas Lorēnas Švilpes balvas "Birth of Song" ieguvējs, balvas "ROOTS of Talent" ieguvējs, kā arī "Riga Symphony 2022" titula "Diamond voice" ieguvējs nominācijā "Best of the best". Koncertu vadīs dziedātājs Markus Riva. Un, kā jau ierasts, pēc koncerta notiks "Baltā Christmas balle".

19. decembrī, festivāla noslēguma dienā, plānots producentu "apaļais galds", kur festivāla dalībnieki tiks aicināti uz citiem projektiem.

Visus festivāla koncertus translēs festivāla lapā sociālajā tīklā "Facebook" un festivāla oficiālajā "YouTube" kanālā.

Vairāk informācijas: Jeļena Švilpe, starptautiskā festivāla "Riga Symphony" prezidente, e-pasts: rigasymphony@gmail.com.

Galerijas