Foto

Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi

Valsts galvaspilsētu Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi ar 11 000 dalībnieku, kas ir viena ceturtā daļa no svētku dalībnieku kopskaita.

Svētkos piedalīsies 112 Rīgas kori, 89 tautas deju kolektīvi, 9 pūtēju orķestri, 22 koklētāju ansambļi, 28 folkloras kopas un kapelas. Rīdziniekus svētkos pārstāvēs arī 29 tautas lietišķās mākslas studijas, 8 vokālie ansambļi un 5 ansambļi, kas izvirzīti dalībai Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālam. Svētkus kuplinās 2 galvaspilsētas amatierteātri un 23 mazākumtautību kolektīvi.

Rīdzinieku svētku dalībnieku skaitā ir 33 Rīgas vispārizglītojošo skolu un interešu izglītības kolektīvi, 17 Rīgas mūzikas skolu kolektīvi, no tiem 13 ir koklētāju ansambļi.

„Rīgas kolektīvi svētkiem ir ļoti labi sagatavoti, jo augstākās pakāpes rezultātu skatēs ieguvuši 39 deju kolektīvi, vairāk nekā viena trešā daļa no visiem Rīgas deju kolektīviem, 26 kori un 7 pūtēju orķestri. Gan deju kolektīvu, gan pūtēju orķestru un koklētāju ansambļu konkursos tieši Rīgas kolektīvi ir izcīnījuši Lielo balvu. Manuprāt, tas ir apliecinājums galvaspilsētas amatietiermākslas kolektīvu vadītāju augstajai profesionalitātei un pašu kolektīvu regulāram, mērķtiecīgam darbam ne tikai svētku gadā, bet arī ikdienā”, par rīdzinieku sasniegumiem, gatavojoties svētkiem, saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Kultūras iestāžu un amatiermākslas nodaļas vadītāja vietniece Ilona Vanadziņa.

Vienlaikus ar gatavošanos svētkiem, Rīgas kolektīvi tapinājuši arī jaunus tērpus, lai būtu saposti un skaisti. Kopsummā pašvaldības amatiermākslas  kolektīviem tērpu atjaunošanai Rīgas pašvaldība piešķīrusi ap 330 000 eiro, neskaitot ikgadēju finansiālu atbalstu tērpu atjaunošanai.

Rīdzinieki paši pošas svētkiem, bet līdztekus gādās arī par viesmīlību un piedāvās naktsmājas vairāk nekā 70 izglītības iestādēs, tajā skaitā 62 Rīgas pašvaldības dibinātajās skolās.

 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, e-pasts: indra.vilde@riga.lv; www.iksd.riga.lv, twitter.com/rdiksd, facebook.com/rd.iksd, youtube.com/rdiksd.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit