Tautas lietišķās mākslas studiju “Draudzība” un “Kalvis” 60 gadu jubilejas izstāde

No 4. oktobra līdz 7. novembrim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē Jaunielā 29A, ir apskatāma Tautas lietišķās mākslas studiju “Draudzība” (tekstilmāksla) un “Kalvis” (tautas metālmāksla) 60 darba gadu jubilejas izstāde “60 dzirkstis”.

TLMS “Draudzība” un “Kalvis” darbības misija ir nemateriālā kultūras mantojuma izzināšana, saglabāšana un popularizēšana mūsdienu sabiedrībā. Svarīgs atskaites punkts studijām ir Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, kad studijas piedalās lielajā tautas mākslas darinājumu izstādē. Izstāde vienmēr pulcē daudz apmeklētāju, kas nozīmē, ka sabiedrībā ir interese par tautas lietišķo mākslu un tā jāstiprina arī starp Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku norises laiku.  Šajā jubilejas izstādē “60 dzirkstis” ir apskatāmi abu studiju raksturīgākie darbi – tekstilijas – segas, lakati, dvieļi; rokdarbi – cimdi, zeķes, pērļu jostas; senlatviešu arheoloģiskās rotas – aproces, saktas, kaklariņķi, un citi radošie darbi. Izstādē eksponēti arī vairāku Latvijas novadu etnogrāfiskie tautas tērpi.

1959. gadā tika dibinātas divas Tautas lietišķās mākslas studijas – metālapstrādes studija “Kalvis” un tekstilmākslas studija “Draudzība”. Kopš 1972. gada studiju “Kalvis” vada Tautas daiļamata meistare Valda Kesnere, bet studiju “Draudzību” Tautas daiļamata meistare Irisa Blumate. Šobrīd abu studiju darbība notiek Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43A, kolektīvi vienmēr priecājas par jauniem interesentiem.

Jubilejas izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Ieejas maksa: pieaugušiem 1.00 EUR, pensionāriem un bērniem 0.70 EUR.

Izstādes tapšanu atbalsta RD Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Informāciju sagatavoja: Evija Pučinska, Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” projektu vadītāja, Evija.Pucinska@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit