Tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde “Zvaigžņu lietū lūkojoties”

No 8. septembra līdz 9. oktobrim Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29A būs skatāma Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” tautas lietišķās mākslas studiju “Kamene” un “Tīne” izstāde “Zvaigžņu lietū lūkojoties”, kurā varēs redzēt studiju pēdējo divu gadu laikā darinātos darbus – audumus un pinumus. Izstāde tapusi studiju ciešā sadarbībā, kas ilgst jau 45 gadus.

Meistaru darbos tradicionālās vērtības savienotas ar mūsdienu dizaina prasībām un tie kļūst par būtisku interjera sastāvdaļu. Izstādē apskatāmi smalki lina galdauti, dvieļi, krāšņas jostas, radoši plecu lakati un segas, kas austas no vilnas dzijas, īpaša vieta šoreiz atvēlēta zvaigžņu segām. Auseklītis – rīta zvaigzne – mūsu tautas sargātāja, viena no visspēcīgākajām latviešu aizsardzības zīmēm, kam piedēvētas daudzas simboliskas nozīmes, ir ieausts īpašās zvaigžņu segās.

Pinēji izmanto nemizotas un mizotas kārklu klūgas un sloksnes, priežu saknes, jūras un upes meldrus, salmus un citus darba materiālus, darinot dažādus traukus, grozus, cibas, vāceles un cepures.

Pinums pinējam ir kā sava zvaigzne uz ko lūkoties, jo tas ir vienreizējs, neatkārtojams un ar mīlestību darināts, kas bagātina un sasilda gan māju, gan dvēseli.

Izstādes mērķis ir popularizēt pinuma un aušanas amatu un informēt par tautas mākslas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstības nozīmi, vēlmi nodot tālāk nākamām paaudzēm gadu simtiem veidotus un koptus tautas amatus un prasmes.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, izņemot ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Ieejas maksa: 1.00 EUR.

Informāciju sagatavoja: Evija Spresle, RD IKSD Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” direktores vietniece radošajā darbā, e-pasts: evija.spresle@riga.lv