Latvijas Universitātes Lielajā aulā uzstājas vīru koris Absolventi

Publicitātes attēls

Vīru koris “Absolventi” svin 65 gadu jubileju

Šajā gadā Pārdaugavas Kultūras apvienības Kultūras centra “Imanta” vīru koris “Absolventi” svin 65 gadu jubileju, kas 20. aprīlī ar krāšņu jubilejas koncertu “Dižvīru svētki” tiks īpaši atzīmēta Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Koncerta sākums plkst. 17.00.

Uz koncertu aicināti vīru kora bijušie vadītāji, dalībnieki un sadarbības partneri. Kā jau jubilejas koncertā - neiztiks arī bez pārsteigumiem un īpašajiem viesiem!

1959. gadā kori "Absolventi" dibināja izcilais latviešu diriģents Pauls Kvelde. 1999. gadā kora māksliniecisko vadību pārmantoja Dziesmu svētku virsdiriģents Arvīds Platpers, kurš turpināja kora tradīcijas un tālāk veidoja kora repertuāru.

No 2014. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku virsdiriģents Edgars Vītols, kurš aizsāka jaunu posmu kora attīstībā. Kora diriģents ir Emīls Rusovs, kormeistars Edgars Brinķis. 

Kora repertuārā ir daudzu latviešu klasiķu, jaunākās paaudzes un ārzemju komponistu darbi. Īpaši atzīmējams kora lielais ieguldījums latviskā gara uzturēšanā, ik gadus piedaloties patriotiskajos pasākumos.

Jubilejas koncertā kā viesi tiks aicināti piedalīties koru kolektīvi no Igaunijas Dabaszinātņu universitātes vīru koris “Gaudeamus”, kura mākslinieciskais vadītājs ir Lauri Breede, Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma”, kura mākslinieciskā vadītāja ir Vizma Zandersone, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sieviešu koris “Stradiņi”, kura mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Kalniņa, Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris “Aura”, kura mākslinieciskais vadītājs ir Edgars Vītols.

Jubilejas koncerts “Dižvīru svētki” būs akustisks koncerts, tas notiks 2 daļās. Lai bagātinātu jubilejas koncerta programmu, koncertā piedalīsies instrumentālais ansamblis un solisti.

Īpašie viesi komponisti Ilze Arne un Māris Lasmanis.

Koncertā ieeja bez maksas.