Zalcvēdeles jauktais koris sadarbībā ar Rīgas koriem aicina mūzikas mīļotājus uz koncertu

4. oktobrī plkst. 18.00 koncertzālē “Ave Sol”, Citadeles ielā 7, notiks koru sadraudzības koncerts, kurā uzstāsies Zalcvēdeles jauktais koris “Zaunkönige” (mākslinieciskais vadītājs Hermans Horenburgs) no Vācijas kopā ar draugiem no Rīgas – Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” sieviešu kori “Skanda” (mākslinieciskā vadītāja Alda Šeļegovska) un VEF Kultūras pils jaukto kori “Dzīne” (mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis).

Ieeja koncertā ir bez maksas.

Jaukto kori “Zaunkönige” 1985. gadā dibināja Anke un Hermans Horenburgi. Papildu koncertiem Zalcvēdelē, “Zaunkönige” daudz koncertējis arī Berlīnē, Leipcigā, Potsdamā, Reinsbergā un Neiruppinā un citur. Koris ir ieguvis vairākas nacionālas un starptautiskas balvas, tam bijušas koncerttūres Latvijā, Holandē, Francijā, Spānijā, Ekvadorā un ASV. Koris ik gadus rīko Ziemassvētku koncertus Mönchskirche, kas Zalcvedelē jau ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju.

Sieviešu koris “Skanda” dibināts 1989. gadā. Meitenes - dažādu mācību iestāžu audzēknes - divas reizes nedēļā pulcējas mēģinājumiem, lai apgūtu repertuāru, kura sastāvā ir gan cittautu komponistu garīgā mūzika, gan latviešu tautas oriģināldziesmas, kā arī latviešu un citu tautu dziesmu apdares. Koris koncertē Rīgas koncertzālēs, kā arī Valmierā, Pļaviņās, Ventspilī, bet ik gadus sniedz labdarības koncertus bērniem un pieaugušajiem dažādās sociālās aprūpes iestādēs. Gandrīz katru gadu koris dodas koncertceļojumos uz Vāciju, Holandi, Šveici, kur, kopīgi koncertējot, koris ir ieguvis jaunus draugus.

Jauktais koris “Dzīne” dibināts 1988. gadā. Ik sezonu koris “Dzīne” gatavo jaunu koncertprogrammu, repertuārā saglabājot labāko no iepriekšējām sezonām, kā arī tiek sagatavota īpaša garīgās mūzikas un Ziemassvētku programma. Repertuārā koris cenšas iekļaut galvenokārt latviešu orģinālmūziku un tautas dziesmu apdares, taču korim nav sveši arī visā pasaulē populāru komponistu skaņdarbi.

Informāciju sagatavoja: Agrita Laudurga RD IKSD Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” direktores vietniece radošajā darbā, e-pasts: agrita.laudurga@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit