RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

10. starptautiskās bērnu un jauniešu mākslas izstādes “Vērtību sakta” atklāšana un laureātu apbalvošana

2020. gada 14. septembrī plkst. 14.00 Rīgā, Esplanādē, notika 10. starptautiskās bērnu un jauniešu mākslas izstādes “Vērtību sakta” atklāšana un laureātu apbalvošana.

Izstādes darbos bērni un jaunieši ir atspoguļojuši aktuālas vērtības, kuru eksponēšanai par pamatu ņemta ideja par tautas tērpa sastāvdaļu - saktu.  “Vērtību saktas” projekta koordinators ir Vilnis Heinrihsons.

Izstāde tapusi cieši sadarbojoties Rīgas, Latvijas mākslas skolu un izglītības iestāžu, kā arī ārvalstu mākslas skolu radošajām komandām. Ekspozīcijai kopumā atlasīti 176 dalībnieku darbi – 153 no Latvijas un vēl četriem pasaules kontinentiem: Eiropas, Austrālijas, Amerikas un Indijas.

Skolēnu darbos atspoguļotās vērtības iekļāva sevī redzējumu par dabu un dzīvniekiem, ekoloģiju, ģimeni, cilvēku attiecībām un sabiedrību. Lielu dalībnieku daļu ir interesējusi arī personības iekšējā pasaule un etnogrāfija.

Izstādes “Vērtību sakta” uzvarētāji:

Māras Muižnieces Grand Prix saņēma darbs “Dievs, paglāb mani no šī vīrusa”, Ārja Butolija, Indija;

1. vieta – “Mīlestība, miers un magones”, Kedatona Kempbela, ASV un “Bez nosaukuma”, Diāna Ramute, Latvija;

2. vieta – “Prieks palīdzēt”, Nīma Husaina, ASV un “Mans rīta ciemiņš”, Lauris Lapsa, Latvija;

3. vieta – “Atmiņas” Sofija Sokola, Latvija, “Virtuālā pasaule” Hugo Freimanis, Latvija, “Koris” Kate Estere Kļaviņa, Latvija, “Es un daba” Miķelis Šēfers, Latvija, “Ģimenes totēms” Dženisa Gī, Austrālija.

“Ikviena krīze ir iespēja, un šis pasākums to lieliski pierāda! Visu var noorganizēt arī tad, ja to var darīt tikai sēžot pie ekrāna un pat neredzot visus žūrijas locekļus. Uzvarētāji ir visi, kas piedalījās “Vērtības saktas” radīšanā! Vēlos visiem pateikties, jo mūsu kopējā vērtība ir drosme un māka pozitīvo saskatīt it visā, lai kas arī notiek”, izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja Jāņa Rozentāla mākslas skolas direktors Jānis Ziņģītis.

Izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu,  Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, kā arī Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolu.

Nākamā izstāde plānota XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos!

Informāciju sagatavoja: Rīgas Stradiņa universitātes Komunikāciju fakultātes studente Samanta Gulbe, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta praktikante