RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Izstāde “Satversme 100+” veltīta valsts pamatlikuma vēsturei

Atzīmējot Latvijas pamatlikuma simtgadi, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs no 8. novembra aicina apmeklētājus uz izstādi Satversme 100+. Tā aplūkojama LNVM izstāžu telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32.

Izstāde veidota kā scenogrāfiski izteiksmīgs stāsts, kurā Satversmes tapšana 1920.–1922. gadā rādīta uz plašāka Latvijas vēstures fona. Satversmes autoru un deputātu diskusijas mūsdienīgā veidolā un interpretācijā iedzīvinājuši pazīstami Latvijas teātru aktieri.

Apmeklētāji varēs izzināt Latvijas pamatlikumu ne tikai ar muzeja priekšmetu, bet arī ar interaktīvu taktilo elementu palīdzību, iedziļināties agrāko gadsimtu nevienlīdzīgo vēlēšanu principos un, izmantojot Satversmē ierakstītās pilsoņu tiesības, piedalīties improvizētos balsojumos par 2022. gadā aktuāliem politiskiem jautājumiem. Izstādē iekļauta arī neliela vēsturiska atsauce uz darba vidi, kādā strādāja Satversmes komisija, senajam Brīvības bulvāra nama telpu interjeram veidojot saspēli ar jaunveidotajiem izstādes elementiem.

Izstādes saturu veidojuši LNVM speciālisti Imants Cīrulis, Toms Ķikuts un Arnis Strazdiņš, bet tās mākslinieciskās koncepcijas un dizaina autors ir režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs.

Ekskursijas izstādē tās veidotāju vadībā notiks valsts svētku dienā – 18. novembrī plkst. 13.00 un 16.00, 19. novembrī plkst. 12.00 un 26. novembrī plkst. 12.00.

Ar Rīgas pašvaldības organizētiem un Latvijas valsts svētku mēnesim veltītiem pasākumiem vairāk var iepazīties tīmekļvietnē svetki.riga.lv un sekot līdzi to jaunumiem sociālo tīklu kontā “Rīgā notiek”

Foto: Rīgas dome