Folkloras studijas “Banga” debijas albuma “Talka” prezentācija

Folkloras studijas “Banga” debijas albuma “Talka” prezentācija

Folkloras studijas “Banga” debijas albuma “TALKA” prezentācijas koncerti 23. septembrī plkst. 19.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12) un 24. septembrī plkst. 16.00 Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29)

Folkloras studija “Banga” aicina uz sava debijas albuma “TALKA” prezentācijas koncertiem. Albums atklās latviešiem labi pazīstamās talkošanas tradīcijas dažādās nozīmēs un tās aktualitāti mūsdienās. Albums ierakstīts, vairāku gadu garumā no dažādiem novadiem apkopojot latviešu tradicionālo mūziku, kā arī pētot talkošanas tradīciju no tās praktiskās puses – kā kopā sanākšanu uz seniem un ne tik seniem lauku darbiem.

Latviešu folklorā ir daudz elementu, kas pauž talkas jēdzienā ietērpto filozofiju par kopīgu darbu veikšanu. Albumā tā izcelta ar burdondaudzbalsību (mūziku, kurā zem melodijas bieži tiek dziedāts stiepts patskanis), košā saspēlē līdz pat piecbalsīgam dziedājumam, kā arī ar īpaši atlasītiem dziesmu tekstiem no talcinieku, saimnieku un citām perspektīvām.

Koncerti notiks 23. septembrī plkst. 19.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12) un 24. septembrī plkst. 16.00 Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” (Anniņmuižas bulvārī 29). Albuma prezentācija notiks minimālisma estētikā, akcentējot tradīcijas materiālu un ar skatītāju un mūziķu mijiedarbību veidojot alegoriju par attiecībām starp talciniekiem un talkas saimniekiem.

Šis ir folkloras studijas “Banga” pirmais pašu veidotais studijas albums. Par grupas aizsākumiem uzskatāms 2016. gada pavasaris, kad kopā sanāca folkloras vidē uzauguši un līdzīgi domājoši draugi, kas vēlējās dziedāt un svinēt tradīcijas atbilstoši savam tā brīža pasaules redzējumam. Šo sešu gadu laikā “Banga” ir izaugusi gan pulkā, gan ambīcijās. Šobrīd folkloras studijas pamatā ir centieni pēc iespējas precīzāk nolasīt folkloras materiālu raksturu, nozīmi un izpausmi, radot konceptuālus projektus, kas ar latviešu tradicionālās kultūras palīdzību ļauj runāt par mūsdienu pasaulē nozīmīgām tēmām kā integrācija, identitāte, iniciācija u.c. Tā radušās koncertprogrammas “Dibenā” un Latvijas ebreju mūzikas programma “Džingale”. “Banga” strādā arī pie Latvijā populāru cittautu danču diska veidošanas, taču notikumu epicentrā šobrīd ir “TALKA”. Pagājušajā gadā tika prezentēts videoklips debijas albuma dziesmai “Kur, Jumīti, glabājies”, kas tapa sadarbībā ar laikmetīgās dejas horeogrāfu Jāni Putniņu un ļauj skatītājiem iejusties tēlainā pārtapšanas ceļā no indivīda līdz kopībai, ko būs iespējams pieredzēt arī koncetu apmeklētājiem. Albums septembra beigās būs brīvi pieejams visās populārajās mūzikas straumēšanas platformās.

Biļetes uz koncertiem būs pieejamas norises vietās pirms koncertu sākuma. Ieejas maksa – 5,00 eiro.

Projekts īstenots ar kolektīvās finansēšanas vietnes projektubanka.lv palīdzību, koncertus īsteno Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras centrs “Iļģuciems” un Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums’’, koka ēku renovācijas centrs “Koka Rīga” un atbalsta alus darbnīca “Labietis’’.