Vidējās paaudzes deju kolektīva “Daiļrade” 15 gadu jubilejas koncerts “Iedzintaroties!”

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Daiļrade” 15 gadu jubilejas koncerts “Iedzintaroties!”

20. aprīlī plkst. 18.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar koncertu “Iedzintaroties!” kolektīva 15 gadu jubileju atzīmēs RKTMC “Mazā ģilde” vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daiļrade” (mākslinieciskā vadītāja Gunita Zirne).

Koncertā piedalīsies VPDK ”Daiļrade”, VPDK “Līgo”, VPDK “Mana Rotaļa”, VPDK “Rotaļa XO”, VPDK “Daugavieši”, VPDK “Arnika “ un DA “Pērkons”.

Jubilejas koncerta programmā tiks izdejotas dejas no latviešu skatuviskā zelta fonda, pašu kolektīvu iemīļotas un raksturojošas dejas, kā arī jaunrades, ko veidojuši kolektīvu mākslinieciskie vadītāji un VPDK “Daiļrade” repetitore Anta Grīnvalde.

VPDK “Daiļrades zelts” (līdz 2024. gada 1. martam VPDK “Daiļrade”) izveidojās 2009. gada sākumā, kopā sanākot vairākiem Rīgas pilsētas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” deju ansambļa “Daiļrade” bijušajiem dejotājiem. Kolektīva vadību uzņēmās DA “Daiļrade” repetitors Andris Bergmanis. Nākamajā sezonā, pēc DA “Daiļrade” vadītājas Silvas Štelfas uzaicinājuma, par kolektīva vadītāju kļūst DA “Daiļrade” dejotāja Gunita Zirne, kura kolektīvu vada joprojām kopā ar repetitori Antu Grīnvaldi un koncertmeistari Ilzi Poķi.

Kolektīvs savu darbības misiju saskata latviešu tautas dejas un skatuves dejas tradīciju kopšanā un saglabāšanā, sniedzot dejas mīlestību skatītājiem, virzoties uz augstu māksliniecisko sniegumu un radot iespēju turpināt iesākto deju soli nākamajās paaudzēs.

Kolektīvs piedalījies XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos, gan Daugavas stadionā, gan Mežaparka estrādē, kā arī  Latvijas valsts simtgades zīmē notikušajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos Daugavas stadionā, Arēnā “Rīga”, Mežaparka Lielajā estrādē un XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertu ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību rīko RKTMC “Mazā ģilde”.

Informāciju sagatavoja: Inita Malnača, RKTMC ‘Mazā ģilde” kultūras menedžere, inita.malnaca@riga.lv.