Foto

1991. gada barikāžu atceres dienai veltītie pasākumi Rīgā

1991. gada barikāžu atceres dienai veltītie pasākumi Rīgā

20. janvārī

9.30 Ziedu nolikšana Meža kapos

11.00–17.00 Atvērta 1991. gada barikāžu muzeja ekspozīcija
12.00, 13.00 un 15.00  Ekskursijas muzejā gida vadībā

11.00–18.00 Piemiņas ugunskurs Doma laukumā

12.00 Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā

13.00 Ugunskura iedegšana pie LR Saeimas

16.00 Rīgas Domā
Barikāžu atceres dienai veltīts koncerts “Sirds ticēt grib”
Piedalās Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels, Uģis Roze, Andris Keišs,
koris “Sōla” Kaspara Ādamsona vadībā, zvanu ansamblis “Primus”,
Mārtiņš Brauns, instrumentālā grupa Jāņa Lūsēna vadībā.
Ieeja bez maksas

Koncerta programmā skanēs komponistu Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna skaņdarbi, kas tapuši apmēram pirms 30 gadiem. “Barikāžu laiks katra atmiņā palicis ar savu personīgu un īpašu stāstu. Arī mūziķiem, komponistiem, kuru vārdi jau ir paliekoša vērtība mūsdienu Latvijas kultūras kopainā, šis laiks bija jaunu radošu izaicinājumu piepildīts. Vārdi “brīvā Latvija”, kuri ikkatram bija ilgi pulsējuši sirdī, nu varēja pārtapt konkrētā vēstījumā, vienot un stiprināt tautas kolektīvo apziņu ceļā uz savas valsts atgūšanu. Jau padomju laikā trīs pieminēto  komponistu dziesmas bija latviskās identitātes atgādinājums – nepārstāt ilgoties, sapņot, ar gara un mūzikas spēku iedvesmot cilvēkus gan ikdienā, gan domājot par tautas vienotību. Tādēļ šis koncerts iecerēts ka retrospektīvs muzikāls ceļojums laikā un telpā, kurā klusinātā atmosfērā mēs varēsim atgriezties tajā laikā, kad tikai domas par savu valsti radīja satraukuma trīsas. Daudzus iedvesmoja mūzika, melodija, vārdi, izpildījums – un pats galvenais – laiks un pleca sajūta, ka blakus ir līdzīgi domājoši, jūtoši un alkstoši cilvēki,” koncerta ideju raksturo J. Lūsēns.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit