27. starptautiskā Baltijas baleta festivāla turpinājumā – modernā baleta kompānijas «Quorum Ballet» izrāde

27. starptautiskā Baltijas baleta festivāla turpinājumā – modernā baleta kompānijas «Quorum Ballet» izrāde

21. oktobrī plkst.19.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS un 24. oktobrī plkst.19.00 VEF Kultūras pilī ar izrādi «Romeo un Džuljeta» viesosies modernā baleta kompānija «Quorum Ballet» (Portugāle). Izrādes sižets ieved mūs īstas, kaislīgas mīlestības pasaulē, kuru nekas un neviens nevar iznīcināt. Tāda mīlestība, kas ir akla, tāda mīlestība, kas ir tik spēcīga, ka to nespētu pārvarēt pat nāve.

Iestudējuma «Romeo un Džuljeta» ideja radās no vēlmes turpināt darbu pie lielu klasisko darbu atklāšanas no jauna, kā piemēram, horeogrāfa Daniela Kardoso «Gulbju ezera» un «Pavasara rituāla» interpretācijas, saistot tos ar šodienas dzīvi un mūsdienu sabiedrību. Horeogrāfs Daniels Kardoso ir uzņēmies izaicinājumu radīt jaunu baletu, ko ir iedvesmojusi Viljama Šekspīra luga «Romeo un Džuljeta».

«Romeo un Džuljeta» ir mākslas darbs, kuru lielākā daļa pasaules kultūru atzīst par labāko no visiem mīlas stāstiem, un Daniela Kardoso horeogrāfijas un Sergeja Prokofjeva mūzikas mērķis ir mudināt skatītājus uzdot sev būtiskus jautājumus par to, kas ir dārgākais mūsu dzīvē un par ko mēs bieži aizmirstam... par mīlestību.

Quorum Ballet® ir laikmetīgā baleta kompānija, ko 2005.gadā dibināja tās mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs un dejotājs Daniels Kardoso, 2007.gada oktobrī tika atvērta ari Quorum akadēmija, kurā notiek dejas nodarbības bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Pēc 15 darbības gadiem Quorum Ballet®  ik gadu uzstājas vidēji 65 izrādēs no Portugāles ziemeļiem līdz dienvidiem; tā ir devusies viesizrādēs, uzstājoties Dānijā, ASV, Polijā, Singapūrā, Makao, Ķīnā, Kiprā, Serbijā, Ekvadorā, Holandē, Taizemē, Alžīrijā, Spānijā, Vācijā, Šveicē, Rumānijā un Somijā.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties «Biļešu Paradīzes» tīklā.

Informācija par festivālu: www.ballet-festival.lv un sociālajā tīklā «Facebook»

Festivālu atbalsta: LR Kultūras ministrija, Rīgas Dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, «Latvijas gāze», «L’officiel», «Riga This Week» u.c.

Vairāk informācijas: Lita Beiris, Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore. E-pasts: lita.beiris@apollo.lv