28. starptautiskais Baltijas baleta festivāls izsludina programmu

28. starptautiskais Baltijas baleta festivāls izsludina programmu

28. starptautiskais Baltijas baleta festivāls norisināsies 2023. gada oktobrī un 2024. gada janvārī, kā allaž piedāvājot pārsteidzošas un aizraujošas izrādes un pasākumus.

Tie jau tradicionāli būs skatāmi gan Rīgā, gan Preiļu novada kultūras centrā, gan Latgales vēstniecībā «GORS» un koncertzālē «Cēsis». Pirmo reizi festivāls piedāvās arī starpvalstu projektu «Baltijas baleta tandēms», kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas nacionālā baleta zvaigznes un kas 2024. gada 22. janvārī būs skatāms VEF Kultūras pilī.

6. oktobrī plkst.17.00 Mencendorfa namā tiks atklāta izstāde «Deja – četras mākslas».

11. oktobrī plkst.17.00 T/c «Origo» norisināsies tradicionālais festivāla atklāšanas Labdarības koncerts.

20. oktobrī plkst.20.00 kinoteātrī «Splendid Palace» būs iespēja noskatīties režisora Tomija Paskāla (Tommy Pascal; Francija) filmu «Swan Lake».

21. oktobrī Preiļu novada Kultūras centrā un 23. oktobrī plkst.19.00 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē būs skatāma modernā baleta kompānijas «Quorum Ballet» (Portugāle) izrāde «Correr o Fado». «Fado ir visreprezentatīvākais Portugāles tradicionālās kultūras izpausmes veids. Ar kustību, skaņu, sajūtu un sajūtu daudzveidību dejotāji mums nodod savu mākslu un skaistumu, ko uztver un sajūt mūsu sirds. Apvienojot fado ar mūsdienu deju, «Correr o Fado» lauž tradicionālo veidu, kā redzēt, dzirdēt un sajust fado,» par izrādi saka mākslinieki. Atgādināsim, ka «Quorum Ballet» ir laikmetīgās dejas apvienība, kuru 2005. gadā dibinājis tās mākslinieciskais vadītājs, galvenais horeogrāfs un dejotājs Daniels Kardoso.

26. oktobrī koncertzālē «Cēsis», 28. oktobrī Latgales vēstniecībā GORS un 30. oktobrī VEF Kultūras pilī pirmo reizi Latvijā un Baltijā ar izrādi «Blu Infinito» viesosies «eVolution Dance Theater» (Itālija, Roma). Par šo izrādi tiek teikts, ka tas ir «novatoriskas un aizraujošas dejas, mākslas, akrobātikas, maģijas un ilūzijas apvienojums. Ūdens plūst, dejo un kaskādē brīnumainā ceļojumā. Tehnoloģiju izmantošana un to saistība ar grupas daudzpusīgo mākslinieku (dejotāju, vingrotāju, iluzionistu, akrobātu, sportistu) sniegumu ir «eVolution» dejas teātra atšķirīgais elements. Lāzeru un spoguļu apvienojumi, atspulgi, atspīdumi, lūzumi, ķīmiskie ekrāni, kas reaģē ar gaismu un to uztver, rada pasaules, kurās dejotāju ēnas pārsniedz ķermenisko un saplūst ar gaismisko.» Deju kompānija «eVolution Dance Theater» dibinājis amerikāņu horeogrāfs un dejotājs Entonijs Heinls (Anthony Heinl); viņš ir arī kompānijas mākslinieciskais vadītājs. «eVolution Dance Theater» ir mūsdienīgās dejas, akrobātikas un inovatīvu tehnoloģiju savienojums.

Savukārt 2024. gada 22. janvārī VEF Kultūras pilī būs skatāms starpvalstu dejas projekts «Baltijas baleta tandēms», kurā piedalīsies baleta zvaigznes no  Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Ukrainas. Skatītājiem tiks piedāvāti izcilāko Baltijas un Ukrainas horeogrāfu un dejotāju baleta motīvi “No klasikas līdz avangardam”.

Informācijas par festivālu: Facebook.com/ Balletfestival un festivāla tīmekļvietnē.  

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties «Biļešu Paradīzes» kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

 

Galerijas