Aicina apmeklēt 1991. gada barikāžu atcerei veltītu koncertu “1991” Rīgas Domā un piemiņas pasākumus pilsētā

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem trauksmainajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts “1991” Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 19.00. Ieeja koncertā ir ar bezmaksas ielūgumiem. Koncerts klātienē notiks zaļajā režīmā, tas būs skatāms arī LTV1 ēterā plkst. 22.10.

Tradicionāli, jau 12 gadus barikāžu aizstāvju atcerei vienā no tā laika zīmīgākajām vietām – Rīgas Domā – notiek koncerts. Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu “1991”, kurā piedalīsies dziedātāja Patrisha, Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā, čellisti Valters Pūce, Ēriks Kiršfelds, Antons Trocjuks, Rihards Štrauss, pianists Dainis Tenis un ērģelnieks Aigars Reinis. Koncerta režisore ir Dace Pūce, videomākslinieks – Viktors Keino.

Koncerta programmas ideja tapusi čellistam Valteram Pūcem sadarbībā ar pianistu Daini Teni, kuri paši nav bijuši barikāžu aculiecinieki ar savu pieredzi, bet kuriem ir stāsts par savām izjūtām, apzinoties šos Latvijai tik nozīmīgos notikumus. Koncertā skanēs pašmāju komponistu skaņdarbi. Ar daudziem labi zināmām dziesmām Rīgas Domā varēs atcerēties barikāžu laikam raksturīgu trauksmaino noskaņojumu, prieku par kopā būšanu un vienotības spēku, arī klusinātas skumjas, varēs sajust šīs monumentālās ēkas nozīmi, kas sniedza patvēruma sajūtu gan 1991. gada janvārī, gan arī šodien ikdienā. Koncertu “1991” rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Rīgas Domu.

Pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Rīgā notiks arī citi pasākumi. 12. janvārī ikvienam interesentam tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas būs iespēja vērot Romualda Ražuka, Viestura Kairiša un Augusta Zilberta “Sarunu pie melnajām klavierēm”. No 13. līdz 25. janvārim apmeklētājiem būs pieejamas lielformāta izstādes pilsētvidē. Doma laukumā būs skatāma izstāde “Atceroties 1991. gada barikāžu dalībniekus”, savukārt Brīvības laukumā – “Barikāžu 14 dienas un naktis”. 18. janvārī tiešsaistē varēs vērot Romualda Ražuka grāmatas “Latvijas Tautas fronte barikādēs” prezentācijas pasākumu un atbildes uz lasītāju jautājumiem. Apmeklētājiem klātienē un arī attālināti tīmeklī ir pieejama 1991. gada barikāžu muzeja ekspozīcija, bet virtuāli apskatāma izstādes “Rīcība. Brīvība. Barikādes nesākās janvārī” digitālā versija.

Šajās dienās ikviens, pieminot barikāžu upurus, var nolikt ziedus gan piemiņas vietā “Baltais krusts” pie Vecmīlgrāvja tilta, gan Bastejkalnā un pie Brīvības pieminekļa, kā arī 2. Meža kapos pie 1991. gadā bojāgājušo kapavietām.

Savukārt 20. janvārī notiks vairāki koncerti. Kultūras centrā “Mazā ģilde” klausītāji gaidīti koncertā “Ar dziesmu dzīvībā”, folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” koncerts būs skatāms kultūras centra “Ritums” Youtube kanālā, kā arī apmeklētājiem pieejams jau pieminētais koncerts “1991” Rīgas Domā.

Koncerti tapuši ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalstu. 
 

1991. gada Barikāžu atceres pasākumi Rīgā 

12. janvārī 17.00

“Saruna pie melnajām klavierēm”. Tiešraide no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.
Piedalās grāmatas “Latvijas Tautas fronte barikādēs” autors Romualds Ražuks, spēlfilmas “Janvāris” režisors Viesturs Kairišs, konferences “X stunda. Barikādēm 30” grāmatas redaktors Augusts Zilberts. Sarunu vada Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte.
Pie klavierēm Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Ventis Zilberts. 
Saruna skatāma sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, www.lnb.lv, kā arī LNB un 1991. gada barikāžu muzeja Facebook lapās:
https://www.facebook.com/lnb.lv un www.facebook.com/Barikades1991

No 13. līdz 25. janvārim

Dubultā lielformāta fotoizstāde “Atceroties 1991. gada barikāžu dalībniekus” Doma laukumā un “Barikāžu 14 dienas un naktis” Brīvības laukumā. Izstādes kurators fotogrāfs Ilmārs Znotiņš.
Ja izstāžu fotogrāfijās atpazīstat sevi vai savus tuviniekus, aicinām ziņot muzejam – tālr. 67213525 vai sūtot e-pastu uz info@barikades.lv
Apmeklējot izstādi, jāievēro spēkā esošie epidemioloģiskie noteikumi, tajā skaitā 2 m distance starp personām.

18. janvārī 19.00

Romualda Ražuka grāmatas “Latvijas Tautas fronte barikādēs” prezentācijas pasākums.
Tiešraide skatāma 1991. gada barikāžu muzeja Facebook lapā www.facebook.com/Barikades1991.

20. janvārī

No 16.00 Folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” koncerts
pieejams KTMC “Ritums” Youtube kanālā https://ej.uz/KTMC_Ritums.

18.00 Koncerts “Ar dziesmu dzīvībā” RKTMC “Mazā ģilde”
Koncertā Mārtiņa Brauna cikls “Daugava” – “Dusmu dziesma”, “Krauklītis”, “Zvērests” un “Saule, Pērkons, Daugava”, kā arī Emīla Dārziņa, Andra Kontauta, Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Pētera Plakida, Raimonda Tigula, Pētera Vaska, Lauras Jēkabsones, Artura Maskata, Jēkaba Jančevska mūzika.
Piedalās jauktais koris SONORE, mākslinieciskais vadītājs Andis Groza, diriģents Andris Pujāts, koncerta vadītājs Guntars Grasbergs, koncertmeistare Evija Auziņa.
Ielūgumi no 10. janvāra “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.
Informācija www.mazagilde.lv.  

19.00 Koncerts “1991” Rīgas Domā / 22.10 LTV1 ēterā
Programmā: Mārtiņš Brauns, Imants Kalniņš, Zigmars Liepiņš, Jānis Lūsēns, Raimonds Macats, Valts Pūce, Raimonds Pauls, Raimonds Tiguls, Jāzeps Vītols u.c.
Piedalās Dainis Tenis (klavieres), Valters Pūce (čells), Patrisha, Rīgas Doma zēnu koris, diriģents Mārtiņš Klišāns, Ēriks Kiršfelds, Antons Trocjuks, Rihards Štrauss (čells), Aigars Reinis (ērģeles).
Daces Pūces režija, videomākslinieks Viktors Keino.
Ielūgumi no 13. janvāra “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.
Ieeja, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Darba dienās no 10.00 līdz 17.00 
1991. gada barikāžu muzeja ekspozīcija atvērta apskatei klātienē, Krāmu ielā 3

www.barikades.lv – izstādes un 1991. gada barikāžu muzeja ekspozīcija apskatāma virtuāli.

Papildinātā 1991. gada barikāžu muzeja digitālā izstāde apskatāma https://riciba-briviba.lv/.

Sekojiet līdzi 1991. gada barikāžu muzeja aktivitātēm mājas lapā un sociālajos medijos:

Facebook.com/Barikades1991
Instagram.com/Barikades1991
Twitter.com/Barikades1991
www.barikades.lv  #Barikades1991