Foto

#ĒKULTŪRA: ieklausies Orķestrī “Rīga”

Pievienojoties Kultūras ministrijas ierosinātajai kampaņai #Ēkultūra, Rīgas pilsētas pašvaldības Orķestris “Rīga” informē par globālajā tīmeklī pieejamajiem orķestra koncertu ierakstiem.

Orķestris “Rīga” ir apkopojis digitālos resursus un informē par iespējām klausītājiem baudīt orķestra koncertus audio un video ierakstos. Mājas lapas www.orkestris.riga.lv sadaļā Skaties un klausies apkopotas krāšņas koncertu fotogalerijas, kā arī atsevišķi audio un video ieraksti, kur līdzās Orķestrim “Rīga” uz skatuves stājušies tādi solisti kā Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Inga Šļubovska-Kancēviča, Oskars Petrauskis un daudzi citi.

Orķestra youtube.com kanālā pieejami koncertu ieraksti pilnā apjomā. Starp tiem minami Baltijas valstu galvaspilsētu orķestru koncerts “Simtgades skaņas” 2018. gada 18. augustā un virkne Latvijas valsts simtgadei veltītā festivāla “Trīs zvaigznes” koncertu. No tiem daudzpusīgāka kultūras deva piedzīvojama koncertos “Latviešu karavīru dziesmas” un “Vēstules Latvijai”, kuros atklājas festivāla ideja, apkopojot mūzikas, mākslas, dzejas un vēstures mijiedarbi.

Latvijas televīzijas vietnē ir iespēja izbaudīt Latvijas valsts simtgadei veltītā festivāla “Trīs zvaigznes” ieskaņas koncertu “Laikiem pāri”, kas notika Latvijas Nacionālajā teātrī 2017. gada 26. janvārī.

Savukārt plašs Orķestra “Rīga” audio ierakstu klāsts pieejams Latvijas Radio 3 arhīvā. Sadaļā Latvijas koncertzālēs atrodami 2019. gada Pavasara festivāla WINDSTREAM koncertu ieraksti: festivāla atklāšanas koncerts 10. aprīļa raidījumā “Guntars Freibergs, Oskars Petrauskis, Orķestris “Rīga” un Andris Poga atklāj WINDSTREAM”, bet pavasarīgas noskaņas radīs 2019. gada 22. aprīlī izskanējušais koncertieraksts “Orķestris “Rīga” un solisti koncertā "Pavasara balsis VEF Kultūras pilī” ar Ingas Šļubovskas-Kancēvičas, Lauras Greckas, Mihaila Čuļpajeva un Riharda Mačanovska dziedātajiem opusiem.

Pieejami arī audio ieraksti no Latvijas valsts simtgadei veltītā festivāla “Trīs zvaigznes”: 2018. gada 27. novembra raidījumā izskanējušais koncerts “Latvija Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzejā” LNB Ziedoņa zālē.

Orķestra koncertu ierakstu saites būs pieejamas arī Orķestra “Rīga” sociālajos kontos facebook.com un twitter.com ar mirkļa birku #Ēkultūra.

Publicitātes foto: Jānis Porietis

Informāciju sagatavoja Baiba Tilhena, Orķestra “Rīga” mārketinga speciāliste Baiba.Tilhena@riga.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit