Izstāde "Ceļa zīmes"

Māksliniekus vieno Jaņa Rozentāla Mākslas skola – mācības Latvijas Mākslas akadēmijas ēkas dienvidu spārnā, plenēra prakses, skolotāju personības, kolhoza kartupeļu lauki, kopīgas blēņas… un laiks. 40 gadus pēc skolas beigšanas klases biedri satikušies kopīgā izstādē, lai palūkotos cits uz citu un to, ko ir radījuši. Lai mēģinātu nolasīt, kāds ir tās paaudzes vēstījums, kas  vieno vai atšķir no citām paaudzēm, kā arī kopīgi atcerēties un dalīties dažādajās pieredzēs.

Klases biedri par skolas laiku izsakās šādi: "No saviem skolotājiem mācījāmies augstu vērtēt profesionalitāti un meklēt mākslas notikumu savā iekšējā pasaulē, dabā un glezniecībā, neatkarīgi no konjunktūras."

Pēc skolas beigšanas, studējot, strādājot, veidojot ģimenes, iesaistoties sabiedriskā dzīvē, katrs ir sekojis citām zīmēm. Piedzīvojot laikmetu griežus, katrs ir pārdomājis, ko paņemt no mācītā, ko atmest, kā līdzsvarot jaunrades brīvību ar izdzīvošanu, mākslinieka iekšējo pasauli ar laikmeta pieprasījumu, cieņu pret tradīciju ar globālās pasaules piedāvājumu.

Māksla joprojām ir klātesoša katra dzīvē kā glezniecība, grafika, dizains, mākslas pedagoģija, fotogrāfija, vai arī veids kā izjust dzīves skaistumu un nozīmību.

 Izstādē piedalās Agnija Ģērmane, Laima Akmentiņa, Māra Ozola, Ilze Briška, Igors Irbe, Kārlis Zemītis un citi.

Ieeja bez maksas.

Izstāde apmeklētājiem pieejama katru dienu no 10.00 līdz 20.00

Attēli fotogalerijā:
1. Agnija Ģērmane. Priežu terapija
2. Igors Irbe
3. Juta Policja. Nopipetna māksliniece
4. Ingūna Krolle. Zīme
5. Lauma Akmentiņa. Aleja ziemā
6. Māra Ozola. Dārzs

Papildu informācija: Līga Ploriņa, Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestādes Pārdaugavas kultūras apvienības projektu vadītāja (Anniņmuižas bulvāris 29, Rīga, LV-1067), tālrunis +371 67181939.

 

Galerijas