Izstāde ”Tihans, Žaki un Buks Neimindē” Daugavgrīvas cietoksnī

Izstāde ”Tihans, Žaki un Buks Neimindē” Daugavgrīvas cietoksnī

Izstāde ”Tihans, Žaki un Buks Neimindē” skatāma vēl šo sestdien, svētdien, 9. un 10. oktobrī, Daugavgrīvas cietoksnī. Tā piedāvā mākslinieku veidotu muzeoloģisku eksperimentu, kurā no tepat atrastiem priekšmetiem vai ieraudzītām situācijām radīti vizuāli un skanoši stāsti par pilsētu, kuras  Daugavgrīvas cietoksnī vairs nav. 

Darbus veidojuši Vilnis Putrāms, Liena Bondare, Jēkabs Nīmanis un Maksims Šenteļevs, Ineta Sipunova, Ieva Jakušonoka, Gundega Evelone, Andrejs Strokins, Paulis Jakušonoks, Māris Subačs un Bolderājas grupa.

Izstāde tika atklāta septembrī,  Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, Bolderājas grupas talku laikā iztīrītās telpās bez logiem un durvīm. Šī brīža epidemioloģiskajos apstākļos tā ir ārtelpai līdzvērtīga, pastāvīgi vēdināta izstāžu telpa, kas mākslas projektiem tiek izmantota pirmo reizi.

Projekta koncepcija tapusi, atsaucoties Rīgas domes atgādinājumam par Aleksandra Čaka 120. jubileju. Necitējot Čaku, vēlējāmies atsaukties uz viņa fenomenu. Čaks savā dzejā ir radījis pilsētu, ietvertu laika nogrieznī, nemateriālu, bet sajūtamu, vairs neesošu, bet dzīvu. Kopizstāde Daugavgrīvas cietokšņa zudušajā pilsētā veidota, iedvesmojoties no Čaka spējas radīt pilsētas tēlu, kas pārdzīvo pats sevi.                                                        

Atgādinām, ka vēl līdz 10. oktobrim Daugavgrīvas cietokšņa atvērtajos kazemātos un ārtelpā var skatīt:

  • Nacionālā Vēstures Muzeja ārtelpu izstādi “Lielais Ziemeļu karš Baltijā (1700-1721)”,
  • Bolderājas grupas veidotus informācijas stendus par Daugavgrīvas cietokšņa būvvēsturi,
  • RTU Arhitektūras fakultātes studentu vīzijas “Pagaidu risinājumi Daugavgrīvas cietokšņa attīstībā” (pasniedzējas Ieva Miķelsone, Alisa Koroļova),
  • izstādes un pagaidu ekspozīciju no Bolderājas grupas krājumiem.

Ieeja bez maksas, aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus un individuālās drošības pasākumus. Aktuālajai informācijai var sekot Daugavgrīvas cietokšņa lapā www.facebook.com/daugavgrivas.cietoksnis

Organizē biedrība “Bolderājas grupa”, atbalsta Rīgas dome, papildu informācija pa tālr. 28204051