Izstāde “Ziemassvētki jūgendstila noskaņās” muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

Aicinām apmeklēt muzeju un baudīt gadumijas noskaņas jūgendstila interjerā izstādē “Ziemassvētki jūgendstila noskaņās”! Tamāras Čudnovskas dekorēts interjers un 19. gadsimta stilistikā rotātas svētku egles, Kristīnes Japiņas, Dinas Baumanes mākslas darbi un īpašs telpu izgaismojums padarīs svētkus sirsnīgus un neaizmirstamus.

Ik gadus muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” Ziemassvētkos rotā interjeru, iedzīvinot jūgendstila laika telpu rotāšanas tradīcijas. Arī šogad māksliniece T. Čudnovska veidojusi interjera svētku iekārtojumu un rotājusi trīs egles. Īpaši grezna egle uzstādīta muzeja viesistabā. To grezno 19. gadsimta nogalei raksturīgas eglīšu mantiņas. Romantisko noskaņu vairo izgaismotie muzeja logi, pa kuriem redzama izrotātā svētku egle, Adventa vainags un Pilnības rags.

Izstādes “Ziemassvētki jūgendstila noskaņās” ietvaros būs apskatāma Kristīnes Japiņas un Dinas Baumanes darbu izstāde “Dabas piezīmes”. Kristīnes Japiņas smalkos valdziņos savītās pērlīšu rotas, piespraudes, auskari un rokassprādzes atgādina par karalienes Viktorijas laikmetu, kad sīkpērlīšu izstrādājumi kļuva par rotu un apģērbu izšuvumu neatņemamu sastāvdaļu. Savukārt māksliniece Dina Baumane muzeja telpās izstādījusi izteiksmīgus gaismas dekorus ar botānikas elementiem. Papīra liešanas tehnika, kurā māksliniece strādā, piedāvā iespēju radīt ziemas tematikai piemērotus pienbalta papīra mākslas darbus. Tie ik vienam muzeja apmeklētajam radīs svinīgu un gaišu svētku noskaņu, kad vasaras siltums, gaisma un augi it kā sastinguši brīnuma gaidās.

Izstāde apskatāma no 6. decembra līdz 15. janvārim katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00, izņemot pirmdienas, kā arī 24., 25., 31. decembri un 2023. gada 1. janvāri, muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”, Alberta ielā 12, Rīgā (ieeja no Strēlnieku ielas).

Šis ir viens no Rīgas pašvaldības Ziemassvētku ieskaņas pasākumiem. Ar visiem svētku pasākumiem Rīgā var iepazīties tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi pašvaldības sociālo tīklu lapā "Rīgā notiek".

Publicitātes attēls. Pēc muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma atklātnes mRJC_2234 motīviem. Autors: Gatis Buravcovs

Papildu informācija: Iveta Sproģe, muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu vadītāja, e-pasts: Iveta.Sproge@riga.lv.