Foto

Kino Bize izrādīs amerikāņu sociālās fantāzijas filmu “Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem”

Kinoteātra “Kino Bize” desmitās jubilejas svinības programmā “Klasikas kino vakari” turpinās spoža ASV neatkarīgā kino mākslas filma “Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem” (2012). Režisora Bena Zeitlina filma, kas balancē starp sociālas drāmas un fantāzijas žanru, divos seansos tiks izrādīta 7. un 8. oktobrī. Pārsteidzošs dzīves skarbums no sešgadīgas meitenes skatpunkta, kopienas spēks un neatkārtojamas cilvēkattiecības skatītājus aizvedīs neiedomājamos Amerikas sociālo jautājumu līkločos. 

Purvainā apvidū, kuru no pārējās pasaules šķir aizsargdambis, dzīvo bezbailīga sešus gadus veca meitene ar savu tēvu. Optimisma un neparastās iztēles iedvesmota, viņa uzskata, ka daba ir līdzsvarā ar Visumu, līdz realitāti pāršķeļ vētra un lietavas draud iznīcināt viņas mājas. Izmisīgi cenšoties salabot pasaules uzbūvi, lai glābtu savu slimo tēvu un plūdos zaudēto mājvietu, mazais varonis ir spiests iemācīties, kā pārdzīvot milzīgas, neapturamas dzīves pārmaiņas.

Maģiskajā reālismā ieturētā un emocionāli ietilpīgā filma visai ģimenei satricināja kā starptautisko, tā vietējo kinopasauli un desmit gadus vēlāk atgriežas uz “Kino Bize” ekrāna. Saņēmusi četras 85. ASV Kinoakadēmijas nominācijas un kritiķu atzinību Kannu un Sandensas kinofestivālos. Pēc galvenās lomas filmā Kvevenžane Volisa kļuva par jaunāko aktrisi, kas jebkad nominēta “Oskaram”.

Filmas “Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem” 8. oktobra īpašā seansa ievadvārdus teiks  kinoteātra “Kino Bize” vadītājs Māris Prombergs.

Piektais “Klasikas kino vakaru” cikls pievērsies trīs 21. gs. filmām, kuras tāpat kā kinoteātris Kino Bize šogad atzīmē desmito jubilejas gadu. 11. un 12. novembrī to noslēgs franču režisora Leosa Karaksa laikmetīgā klasika “Svētie motori”.

Filma “Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem” oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā tiks demonstrēta divos seansos kinoteātrī Kino Bize 7. oktobrī pl. 19.00 un 8. oktobrī pl. 18.00. Biļetes iepriekšpārdošanā. Vairāk: ej.uz/klasikasvakari

Pasākuma norisi atbalsta Rīgas dome.

KINO BIZE, Elizabetes 37, Rīga. E.: agnese.lipska@kinobize.lv