Foto

“Kino Bize” svin desmitgadi ar krāšņu Pedro Almodovara retrospektīvu

No 7. līdz 14. decembrim, atzīmējot desmit gadu jubileju, kinoteātrī “Kino Bize” tiks demonstrētas četras godalgotā spāņu režisora Pedro Almodovara filmas, kas tapušas laikā no 1980. gadu beigām līdz tūkstošgades mijai. Astoņus jubilejas seansus papildinās īslekcijas, sarunas, viktorīna un dejas.

Atklāšanas vakarā, 7. decembrī, plkst. 20.00 kinoteātru nezūdošo valdzinājumu šķetinās arī īsfilmas “81 metrs” (2022) radošā komanda.

Traģikomiski mīlasstāsti, dinamiskas ķermeņu attiecības, smeldzīgas atzīšanās un krāšņa vizualitāte – tas raksturo Pedro Almodovara hrestomātiskās filmas. Viņa kinodarbos, kas nebīstas no atkailinātiem ķermeņiem, nokaitētām kaislībām un dziļa smeldzīguma, skatītājs ieraudzīs aizraujošus stāstus, spēcīgas sievietes un patiesas jūtas, kas vienlaikus pasniegtas apburošā un krāsās piesātinātā attēlā.

Trešdien, 7. decembrī, programmu atklās 1988. gada filma “Sievietes uz nervu sabrukuma robežas”, kas režisoram atnesa pirmo nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai. Programmu turpinās melnā komēdija “Sasien mani! Atsien mani!” (1989), kurā galveno lomu spēlē Almodovara iemīļotais aktieris un ilggadējs līdzgaitnieks Antonio Banderass. Oskarotā drāma “Viss par manu māti” (1999) uzskatāma par vienu no visu laiku labākajiem Almodovara veikumiem, kurā autors meistarīgi izspēlē ierastos motīvus sev raksturīgajā kino estētikā. Savukārt 2004. gada filma “Sliktā audzināšana”, kurā spāņu režisors rāda pieaugšanu, draudzību, seksualitāti un mīlestību noslēgtā baznīcas vidē.

Filmas tiks demonstrētas divos seansos, un katrā paredzēts īpaši sarūpēts ievadpasākums: īslekcijas, sarunas un kino viktorīna.

Kinoteātris “Kino Bize”, kas savu darbību uzsāka 2012. gada decembrī, ir kļuvis par nozīmīgu un iecienītu Rīgas kultūrvietu. Desmitajā jubilejā kinoteātris aicina apmeklētājus, pilsētas viesus, kino draugus un interesentus pulcēties mājīgajās Elizabetes ielas 37 telpās. Filmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā tiks demonstrētas no 7. līdz 14. decembrim.

Biļetes iepriekšpārdošanā. Vairāk par programmu.

Pasākuma norisi atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija: Agnese Lipska, e-pasts: agnese.lipska@kinobize.lv.