Klasikas kino vakaros Sidnija Lūmeta spriedzes drāma “Tīkls”

Klasikas kino vakaros Sidnija Lūmeta spriedzes drāma “Tīkls”

No 22. līdz 24. septembrim “Klasikas kino vakaru” programmā trīs seansos Sidnija Lūmeta 1976. gada filma "Tīkls" (Network, Sidney Lumet), kas apbalvota ar trīs Oskariem par izcilu aktierspēli, kā arī labāko scenāriju.

Stāstu radīja viens no atzītākajiem ASV televīzijas Zelta laikmeta dramaturgiem Padijs Čajefskis, kurš piedalījās uzņemšanas laukumā, lai pārliecinātos, ka viņa redzējums par ziņu dienesta degradāciju komercizklaidē pēc iespējas precīzi nonāktu uz ekrāna.

Režisors Sidnijs Lūmets, kurš kino vēsturē savu vārdu ierakstījis arī ar tādiem godalgotiem darbiem kā “12 saniknoti vīri” (12 Angry Men) un “Karstākais dienas laiks” (Dog Day Afternoon), pārsvarā strādājis ārpus Holivudas studijām. Ieinteresēts cilvēkstāstos un izcils darbā ar talantīgākajiem aktieriem, Lūmets īpašu vietu filmās paredzējis iemīļotajai Ņujorkai, kas iemūžināta kā biroja ēkās, tā arī nelielās šķērsielās un skvēros.

Filmas notikumi stāsta par UBS televīzijas komerckanālu, kas sarūkošo nakts ziņu auditoriju cenšas noturēt ar galveno tēmu par terorisma šausmām. Hovards Bīls, vecās paaudzes ziņu redaktors, ir zaudējis savus agrākos augstos reitingus un tiek atlaists. Reaģējot uz notiekošo, Bīls paziņo, ka pēc nedēļas tiešajā ēterā izdarīs pašnāvību. Pēkšņi viņš gūst negaidītu popularitāti, ko televīzijas kanāls nolemj izmantot, piedāvājot Bīlam raidījumu, kurā var neierobežoti izteikt savus uzskatus par sabiedrībā notiekošo.

Sestdien, 23. septembrī plkst. 18.00 pirms seansa ievadvārdi par Sidnija Lūmeta daiļradi.

Filma kinoteātrī “Kino Bize” tiks izrādīta trīs seansos:

  • piektdien, 22. septembrī, plkst. 18.00;
  • sestdien, 23. septembrī, plkst. 18.00 ar ievadvārdiem;
  • svētdien, 24. septembrī, plkst. 18.00.

No 27. līdz 29. oktobrim klasikas filmu ciklu turpinās Maikla Kraitona filma “Mežonīgo rietumu pasaule” (Westworld, 1973).

Biļetes var iegādāties uz vietas kinoteātrī vai iepriekšpārdošanā.

KINO BIZE, Elizabetes 37, Rīga. E.: maris.prombergs@kinobize.lv