Klavierkvarteta Quadra 10 gadu jubilejas koncerts "Slāpes pēc prieka" VEF Kultūras pilī

Kamermūzikas koncertu un sarunu cikla COME PRIMA programmā 20. oktobrī plkst. 19.30 izskanēs klavierkvarteta Quadra 10 gadu jubilejas koncerts "Slāpes pēc prieka", kur četri jauni un azartiski mūziķi – vijolnieks Arvīds Zvagulis, altists Pēteris Trasuns, čellists Kārlis Klotiņš un pianists Rihards Plešanovs – atskaņos Roberta Šūmaņa, Gustava Mālera, Tālivalža Ķeniņa, Imanta Zemzara, Andra Dzenīša, Oskara Herliņa, Gundegas Šmites un Alfrēda Vintera opusus.

Koncertu vadīs muzikoloģe, Latvijas Radio 3 Klasika programmu vadītāja Liene Jakovļeva.

Klavierkvartets Quadra ir stabila vērtība Latvijas kamermūzikā. To veido jauni, bet Latvijā jau atzīti profesionāļi – kaislīgi, enerģiski un aizrautīgi, kuri neatlaidīgi tiecas sasniegt arvien jaunas virsotnes gan dzīvē, gan mūzikā. Ansambļa  repertuārā ietilpst visu laikmetu latviešu komponistu mūzika, kā arī virkne jauno komponistu darbu. Vairāku skaņražu darbi kvarteta izpildījumā piedzīvojuši pirmatskaņojumus, kā arī kvartets iemūžinājis skaņu celiņos daudzus latviešu komponistu opusus. Quadra ar lieliem panākumiem koncertējis daudzās Latvijas pilsētās, tai skaitā ir regulārs viesis Latviešu mūzikas svētkos Madonā. Ansamblis ir nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai Kilograms kultūras 2016. gadā un Lielajai Mūzikas balvai 2019. gadā.

Rihards Plešanovs studējis JVLMA prof. Sergeja Osokina klavieru klasē, papildinājies Hannoverē pie prof. Stīna Einara Nokleberga. Piedalījies Ronana O’Horas, Ivari Iljas, Dang Thai Son u.c. meistarklasēs. Jāzepa Vītola VII Starptautiskā pianistu konkursa diplomands, guvis godalgas konkursos Čehijā, Itālijā, Francijā un Rumānijā. Kā solists uzstājies ar JVLMA  orķestri, LNSO, Kremerata Baltica, Sinfonietta Rīga un Vidzemes kamerorķestri, sadarbojies ar Latvijas Radio kori, dziedātājiem Ievu Paršu un Krišjāni Norveli, saksofonistu Niku Gothamu. JVLMA Kameransambļu konkursa un Swedbank Gada balvas laureāts. Studējis Maskavas konservatorijas maģistrantūrā Mikhaila Voskresenska klasē. Pašlaik pasniedzējs Carnikavas un Pārdaugavas mūzikas skolā.

Arvīds Zvagulis vijolspēli mācījies JVLMA pie prof. Andra Baumaņa, studējis Ķelnē pie prof. G. Petersa, papildinājies prof. Roberta Kanetti, Vadima Gluzmana un Bena Sajeviča meistarklasēs. Kā solists uzstājies ar LNSO, Vidzemes kamerorķestri, JVLMA orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Ventspils MS orķestri, Jēkabpils pilsētas kamerorķestri u.c.. Strādājis kamerorķestrī Sinfonietta Rīga, pašlaik  LNSO mūziķis.

Pēteris Trasuns absolvējis Ināras Brīnumas alta klasi JVLMA, šobrīd turpina maģistra studijas. Papildinājies meistarklasēs pie M. Maurera, G. Karni, T. Frederiksena, F. Belugina u.c., ir vairāku vietējo un starptautisko konkursu laureāts, spēlējis gan LNSO sastāvā, gan uzstājies ar orķestri kā solists. Solo spēlējis arī ar JVLMA orķestri, EDMV simfonisko orķestri, sadarbojies ar VAK Latvija, Kremerata Baltica, pirmatskaņojis vairākus I. Zemzara, kā arī jauno komponistu opusus. Šobrīd kamerorķestra Sinfonietta Rīga altu grupas mūziķis.

Kārlis Klotiņš ieguvis maģistra grādu solo čella spēlē JVLMA pie prof. Eleonoras Testeļecas un stīgu kvarteta klasē pie prof. Agnes Sprūdžas, papildinājies Bāzeles Mūzikas augstskolā pie prof. I. Monigetti un Solas Gabetas, K. Davidova čellu konkursa laureāts. Kā solists uzstājies ar Sinfonietta Rīga, Madonas MS un JVLMA orķestriem. Spēlējis baroka orķestrī Collegium Musicum Riga, ES Jauniešu orķestrī, Liepājas simfoniskajā orķestrī, LNSO, Nordic Symphony Orchestra, Rīgas kamermūziķos. Sadarbojies ar VAK Latvija, M. Sirmo, R. Tigulu. Šobrīd pilda orķestra Sinfonietta Rīga čellu grupas koncertmeistara pienākumus,  ir Sinfonietta Rīga stīgu kvarteta mūziķis, pasniedzējs P. Jurjāna mūzikas skolā un Jelgavas mūzikas vidusskolas orķestra čellu grupas pedagogs.

Kamermūzikas koncertu un sarunu cikls COME PRIMA piedāvā klausītājiem dažādu laikmetu un stilu kamermūziku īpašā mūzikas klausīšanās formātā – mājīgā gaisotnē, ar sarunām un muzicēšanu draugiem, vedinot atgriezties pie kamermuzicēšanas pirmsākuma. “Come prima” ir mūzikas termins itāļu valodā, kas nozīmē: kā iepriekš, kā sākumā. Pateicoties īpašajai atmosfērai un aizraujošam muzikologu stāstījumam, klausītājiem ir iespēja pietuvoties intīmajai kamermuzicēšanas mākslai, izbaudīt tās daudzveidīgās interpretācijas nianses, dažādu izpildītāju sastāvu sniegumu un tuvāk iepazīt pašu mākslinieku personības. Sadarbība ar Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājiem un muzikologiem ir lielisks garants izzinošam un aizraujošam ceļojumam kamermūzikas pasaulē.

Biļetes iepriekš pārdošanā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102373

Papildu informācija VEF Kultūras pils tīmekļa vietnē

Koncerts tapis ar Rīgas domes atbalstu.

Ieeja pasākumā tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Zandberga, Ziemeļrīgas kultūras apvienības projektu mākslinieciskā vadītāja, e-pasts: sandra.zandberga@riga.lv.
Foto: Kitija Kalvi.